Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H Z18XE pedał gazu ocena - Pedał gazu zakres napięcia.

30 Kwi 2019 09:17 249 8
  • Poziom 11  
    Cześć. Proszę oceńcie logi pod kontem zakresu pedału gazu.
    Przy obserwacji zauważyłem że pedał gazu chodzi tylko w zakresie do 5% tzn od położenia swobodnego do pełnego wciśnięcia. Problem jest taki że od momentu zakupu auta silnik jest mało wrażliwy na pedał gazu. Przepustnica podczas rozpędzania chodzi tylko do i to przy wysokich obrotach do 4000 i max 50%, przy 2000 nie da się otworzyć więcej niż 35%. Przekładając to na nogę, i obserwacja bloków pomiarowych to wciśnięcie lekkie pedału gazu powyżej normalnej jazdy powoduje maksymalne otwarcie przepustnicy jak wyżej a dalej jest kompletny brak reakcji na pedał gazu. Sam pedał wskazuje w blokach pomiarowych zakres do 5%. Ecu było wymieniane ale bez większego skutku. Podmieniałem tez pedał gazu od wersji 1.6 8v z AG.
    dodatkowo w logu są napięcia z obu linii pedału gazu do oceny. Proszę o ocenę czy tak powinno być.
    Astra H Z18XE pedał gazu ocena - Pedał gazu zakres napięcia.
  • TestoTesto
  • Poziom 19  
    Podaj numer sterownika silnika.
  • Poziom 11  
    Simtec 71.6
  • TestoTesto

• Poziom 34  
    sterownik silnika zorientowany na zarządzanie momentem obrotowym same dobierają optymalny kąt uchylenia przepustnicy na podstawie wielu zmiennych. trochę walczysz z wiatrakami wydaje mi się. jaki jest konkretnie problem ? Te silniki szczególnie po przebiegach nie trzymają parametrów, i nie dopatrywałbym się usterki w elektronice.
    Sprawdź uchylając ręką ile % na Twoim testerze odpowiada całkowitemu uchyleniu, może to coś podpowie. Dalej zrób log z masy powietrza, czasu wtrysku, lambdy. no godzina i po temacie.
  • Poziom 11  
    Zgadza się zobacz na wykres zrobiony z logów. Dwa sygnaly z potrncjometrow w voltach i proce tower otwarcie jakie zwraca ECU. Serie opisane. Ten wykres jest powolnym wcisnieciem pedału gazu od swobodnego do końca i z powrotem.
  • Poziom 11  
    Opcom. To chyba właściwy.