Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H Z18XE pedał gazu ocena - Pedał gazu zakres napięcia.

30 Kwi 2019 09:17 249 8
 • Poziom 11  
  Cześć. Proszę oceńcie logi pod kontem zakresu pedału gazu.
  Przy obserwacji zauważyłem że pedał gazu chodzi tylko w zakresie do 5% tzn od położenia swobodnego do pełnego wciśnięcia. Problem jest taki że od momentu zakupu auta silnik jest mało wrażliwy na pedał gazu. Przepustnica podczas rozpędzania chodzi tylko do i to przy wysokich obrotach do 4000 i max 50%, przy 2000 nie da się otworzyć więcej niż 35%. Przekładając to na nogę, i obserwacja bloków pomiarowych to wciśnięcie lekkie pedału gazu powyżej normalnej jazdy powoduje maksymalne otwarcie przepustnicy jak wyżej a dalej jest kompletny brak reakcji na pedał gazu. Sam pedał wskazuje w blokach pomiarowych zakres do 5%. Ecu było wymieniane ale bez większego skutku. Podmieniałem tez pedał gazu od wersji 1.6 8v z AG.
  dodatkowo w logu są napięcia z obu linii pedału gazu do oceny. Proszę o ocenę czy tak powinno być.
  Astra H Z18XE pedał gazu ocena - Pedał gazu zakres napięcia.
 • TestoTesto
 • Poziom 19  
  Podaj numer sterownika silnika.
 • Poziom 11  
  Simtec 71.6
 • TestoTesto

 • Poziom 34  
  sterownik silnika zorientowany na zarządzanie momentem obrotowym same dobierają optymalny kąt uchylenia przepustnicy na podstawie wielu zmiennych. trochę walczysz z wiatrakami wydaje mi się. jaki jest konkretnie problem ? Te silniki szczególnie po przebiegach nie trzymają parametrów, i nie dopatrywałbym się usterki w elektronice.
  Sprawdź uchylając ręką ile % na Twoim testerze odpowiada całkowitemu uchyleniu, może to coś podpowie. Dalej zrób log z masy powietrza, czasu wtrysku, lambdy. no godzina i po temacie.
 • Poziom 11  
  Zgadza się zobacz na wykres zrobiony z logów. Dwa sygnaly z potrncjometrow w voltach i proce tower otwarcie jakie zwraca ECU. Serie opisane. Ten wykres jest powolnym wcisnieciem pedału gazu od swobodnego do końca i z powrotem.
 • Poziom 11  
  Opcom. To chyba właściwy.