Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei Mate 10 Lite - Jak wrócić z Oreo do Nougat?

30 Kwi 2019 18:26 153 12
  • Poziom 2  
    Cześć chciałbym wrócić do Nougata ponieważ nie mogę odblokować bootloader'a przy pomocy DC Unlocker. Próbowałem sposób z HiSuite niestety nie ma u mnie opcji powrotu do androida 7 gdyż została wycięta chyba ,że robię coś źle. Nie mam twrp nie mam roota. Szukałem całkiem sporo informacji na różnych forach. I mam wrażenie że kręcę się w kółko. Jest jakiś sposób do powrotu z Oreo do Nougat? Mój telefon, Huawei Mate 10 Lite. System operacyjny, Windows 10 Pro x64, lapek to Lenovo y510p.
  • Moderator - GSM
    O ile się nie mylę, to musisz wgrać poprzez TP starszą wersje bootloadera i wtedy wgrać starszą wersje systemu.
  • Moderator - GSM
    I za chwile ten sam użytkownik założył kolejny temat z tym samym problemem, co znaczy, że nie rozwiązał poprzedniego. Nie wiem po co pisał, że się mu udało jak się mu jednak nie udało.
  • Poziom 2  
    Dzięki Wszystkim za cenne informacje. @nutergsm Mógłbyś napisać jeśli Cię dobrze zrozumiałem TP to skrót od TWRP? Jeśli tak to jak wgrać TPbez roota? Dlatego mam wrażenie, że kręcę się w kółko ciągle mi czegoś brakuje, żeby coś dokończyć, oj chyba nigdy więcej Huawei.
  • Poziom 2  
    Wow dla mnie to już wyższa szkoła jazdy. Szacun za wiedzę. Czy poradziłbym sobie z tym w domowych warunkach? Mogę popróbować jeśli tak nawet jak padnie żalu jakoś nie będzie bo i tak myślę nad nowym Xiaomi. :) Ewentualnie czy miałbyś jakieś tutki pdfy itp z pomocą?
  • Poziom 32  
    nutergsm napisał:
    I za chwile ten sam użytkownik założył kolejny temat z tym samym problemem, co znaczy, że nie rozwiązał poprzedniego. Nie wiem po co pisał, że się mu udało jak się mu jednak nie udało.

Nie. Udalo mu sie cofnac z systemem do 7.0, a przynajmniej tak wynikalo z tego posta. Potem jednak stwiedzil ze wolalby 6.0 ktorego na Mate 10 Lite nigdy nie bylo wiec to jednak dwie rozne sprawy. Tutaj zdaje sie, ze chodzi o wrzucenie 7.0 wiec jest to opcja ktorej mozna by sprobowac.

Z pomoca testpointa oczywiscie tez da rade ale to juz wymaga rozebrania telefonu i troche wiecej zabawy. Co prawda jest tu wzmianka o dc-unlocker, ale zapewne chodzi o kupno kredytow. W tym przypadku trzeba by skorzystac z dc-phoenixa, do ktorego tez mozna oczywiscie kupic kredyty typowo pod jeden telefon.
  • Moderator - GSM
    @blahfff, masz opis jego usuniętego tematu:
    Windows problemy napisał:
    Witam poszukuję Androida 7.0 Dla Huawei Mate 10 Lite informajcę dokładne o telefonie znajdziecie poniżej:

Model: RNE-L21
    Numer komplikacji: RNE-L21 8 0.0.335(C738) (tutaj jest android 8 a ja potrzebuję androida 7)
    Imei chyba nie muszę podawać.

Jeśli ktoś potrzebuję więcej informacji proszę pisać POSZUKUJE ANDROIDA 7.0 Dla tego modelu.

POTRZEBUJĘ TEŻ INSTRUKCJI JAK TO WSZYSTKO ZAINSTALOWAĆ! Przez HiSuite się nie da.

@dreame, jak nigdy nie wykonywałeś TP to możesz mieć problem. Obecnie rozebrać telefon to nie lada wyzwanie.
  • Poziom 32  
    nutergsm napisał:
    masz opis jego usuniętego tematu:

Jesli to fabrycznie pojawilo sie pozniej to ok, musialo zniknac zanim mialem okazje przeczytac.
  • Poziom 2  
    Miałbym do Was jeszcze pytanie czy flashując telefon DC Phoenix powinienem wgrać starszy bootloader jeśli chcę Nougat? Czy w tym wypadku nie ma to znaczenia?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Tak, od tego należy zacząć i do tego potrzebny jest testpoint.