Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł ETHM-1 PLUS zmiana serwera satela na inny DDNS

01 Maj 2019 11:07 372 5
  • Poziom 3  
    Witam,

nie posiadam stałego ip więc dotychczas do łączenia się z modemem ethm-1 plus korzystałem z serwera satela (konfiguracja nie była skomplikowana, sprowadzała się praktycznie do zaznaczenia kilku opcji ) Niestety przez ostatni czas centrala ma ogromne problemu z łączeniem się z serwerem satela ( brak połączenia nawet przez ponad 8h ), bądź niemalże kilkanaście razy na dzień zrywane jest połączenie. ( Internet działa prawidłowo, nie rozłącza się ) Założyłem więc konto na no-ip i chciałbym prosić Was o pomoc w konfiguracji modułu aby wykorzystywać ddns (rozumiem, że serwer satela to właśnie ddns a jego konfiguracja jest zaszyta w module ethm-1 plus, którą aktywuje się zaznaczając opcję " łączność przez serwer satel" dobrze myślę ? ).
    W mojej sieci mam właczone dhcp, czy powinienem na stałe przypisać adres ip modułowi ethm-1 plus ?
    Co z ustawieniami routera, czy jest potrzeba przekierowania jakichś portów ?
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    W skrócie musisz ustawić DDNS w konfiguracji routera (o ile ma taką opcję), oraz przekierować porty na wewnętrzny adres modułu ETHM.
  • OptexOptex
  • Poziom 3  
    ok, a które porty powinienem przekierować i na jakie (nigdy nie robiłem przekierowania portów)
    1kamilkras napisał:
    ok, a które porty powinienem przekierować i na jakie (nigdy nie robiłem przekierowania portów)

Takie jakie masz ustawione w module ETHM1 plus.
    I musisz liczyć się z tym że nie będą Ci działać powiadomienia push.

Nie lepiej znaleźć przyczynę tego rozłączania? Bo ewidentnie coś jest nie tak.