Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder wifibox od nc+....

01 Maj 2019 13:01 450 13
  • Poziom 3  
    Witam mam problem polega on na tym że po przywróceniu ustawień fabrycznych w dekoderze wifibox nic+ nie mogę odebrać sygnału z satelity na dekoderze piszę napis menu a siła i jakość są na zero ktoś pomoże.
  • Poziom 43  
    Witam. W menu ustaw odpowiedni konwerter i satelitę.
  • Poziom 3  
    Wszystko jest dobrze ustawione sprawdzałem ponadto dekoder pokazuje złą datę i godzinę i z każdym razem jak wyłączę telewizor dekoder się resetuje i włącza od nowa dodam jeszcze że jest on na poziome paczątkowej instalacji
  • Poziom 3  
    Mam instrukcję ale tam nie ma opisanego tego problemu no bo tak wszystko jest dobrze podłączone ale mam zero jakości i siły kręciłem anteną na wszystkie sposoby a dekoder jest po przywróceniu ustawień fabrycznych i mam pierwszą instalację ale nie mogę znaleźć kanałów bo siła i jakość są na zero na dekoderze jest złą godzina i data ciągle po wyłączeniu telewizora odnawia się na 2:00 w nocy
  • Poziom 43  
    To najpierw ustaw antenę na Hot Bird 13°. Bez przyrządu do ustawiania sygnału z satelity będzie ci ciężko złapać sygnał z Hot Bird 13°.
  • Poziom 3  
    Mam instrukcję ale tam nie ma opisanego tego problemu no bo tak wszystko jest dobrze podłączone ale mam zero jakości i siły kręciłem anteną na wszystkie sposoby a dekoder jest po przywróceniu ustawień fabrycznych i mam pierwszą instalację ale nie mogę znaleźć kanałów bo siła i jakość są na zero na dekoderze jest złą godzina i data ciągle po wyłączeniu telewizora odnawia się na 2:00 w nocy

Dodano po 3 [minuty]:

Ale co mam zrobić dekoder jest na wstępnej instalacji po przywróceniu ustawień fabrycznych data i godzina są zmienione czy możliwe że nie jest on aktywowany przez operatora siła i jakość zero a antena była już kręcona we wszystkie strony świata
  • Poziom 3  
    Kabel oprawiony i wszystko jest a jakości i siły nie można złapać nawet z tą anteną byłem na dachu co mam robić PS czy możliwe że po przywróceniu ustawień fabrycznych trzeba czekać na aktywacje
  • Poziom 43  
    Bez sygnału z anteny nie ma szans. Przy przywracaniu ustawień fabrycznych nie ruszamy nigdy anteną.
  • Poziom 3  
    Ale ja przywróciłem te ustawienia fabryczne bo antena wogóle nie odbierała sygnału i coś było nie tak dekoder się ścinał.Po przywróceniu ustawień fabrycznych też nie może złapać sygnału a nie nic jest na fazie wstępnej i wyszukiwania kanałów wszystko jest dobrze ustawione.
  • Poziom 43  
    Może konwerter uszkodzony? Lub dekoder nie daje napięcia do konwertera.
  • Poziom 20  
    Matis1248 napisał:
    bo antena wogóle nie odbierała sygnału

To teraz kręć do bólu aż złapiesz sygnał, jeżeli kabel, dekoder i konwerter są sprawne.
    PITERRR napisał:
    Witam. W menu ustaw odpowiedni konwerter i satelitę.

Jesteś tego pewny??
  • Poziom 22  
    Masz 3 opcje: 1. Dekoder pod pache, do sąsiada i ustawienia sobie pobierze, 2. Wracasz i krecisz antena (trzeba było nie ruszać) 3. Wzywasz fachure od anten.
    Przywrociles do fabrycznych a tuner potrzebuje nawiązać łączność, jak masz antenę przedstawiona to długa zabawa. Prawdopodobnie antena już była rozstrojona. Jak używasz konwertera twin to pobaw się portami.