Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co oznaczają kropki przed i kreski pod wartościami cewki SMD?

01 Maj 2019 15:51 177 6
  • Poziom 8  
    Są płaskie okrągłe cewki smd przy jednych jest kropka przed wartością przy innych pod jest kreska ,co oznaczaja? Podejrzewam że to sposób łączenia.

Da radę nawinąć taka cewkę 10uH dlg.13-13,5 cm przekrój 0,2mm by działała czy to już musi być precyzja maszynowa i czy zamiast ferrytu można użyć czegoś innego ?
  • Poziom 40  
    xadax napisał:
    Da radę nawinąć taka cewkę 10uH dlg.13-13,5 cm przekrój 0,2mm by działała czy to już musi być precyzja maszynowa i czy zamiast ferrytu można użyć czegoś innego ?

Po co się bawić? Kupić gotową: https://www.tme.eu/pl/katalog/dlawiki-smd-moc...66%3A1438413%2C1438413%2C1665478%2C1544702%3B

Szybciej, taniej i z powtarzalnością parametrów.
    xadax napisał:
    przy jednych jest kropka przed wartością przy innych pod jest kreska ,co oznaczaja?

Pewny nie jestem, ale chyba początek uzwojenia.
  • Poziom 8  
    Dzięki ,myślałem że od 100szt. tylko sprzedają. Zrodziło to kolejne pytanie ,jaki prąd i opór
    wybrać? Moja cewka jest z matrycy Lenovo g570 piszczała tak niemiłosiernie, wcześniej potraktowana lakierem i wytrzymała +pół roku.
  • Poziom 40  
    Szukać takiej samej gabarytowo o odpowiedniej indukcyjności. Ewentualnie szukać instrukcji serwisowej i na podstawie typu oryginału dobrać zamiennik.
  • Poziom 8  
    Nie potrafię znaleźć owego schematu.
    Wygląda jak ta po prawej, może bardziej kwadratowa:
    https://i.ytimg.com/vi/zBB1L5F-VZg/maxresdefault.jpg
    zakładam że parametr prądu jest równie ważny, więc kupowanie czegoś na sam wygląd to kiepska droga.
    Dziwne ze ta z lewej ma kropkę i kreskę.
  • Poziom 40  
    xadax napisał:
    zakładam że parametr prądu jest równie ważny, więc kupowanie czegoś na sam wygląd to kiepska droga.

Tyle, że od prądu zależą gabaryty. Więc jakiś trop jest.
  • Poziom 8  
    W sumie trafne, bo tylko jedna 6x6 ma 1mm grubości. Zakupione, w tygodniu napisze czy pykło, może komuś się przyda.