Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do głośników sufitowych do 250zł?

Maciek Sz.12 01 Maj 2019 16:01 165 0
 • #1
  Maciek Sz.12
  Poziom 3  
  Witam! Posiadam 2 głosniki sufitowe JBL 602e oraz radio cyfrowe z wyświetlaczem w formie włącznika. Połączenie wygląda w ten sposób, że radio jest połączone kablem który "idzie" nad sufit podwieszany i tam był wzmacniacz oraz głośniki. Przy pracach remontowych niechcący uszkodziłem wzmacniacz i teraz szukam coś na jego miejsce. Ponieważ głośniki mają po 45W RMS każdy, myślę że coś w granicach 2x30W lub 2x40W było by OK. Myślałem dać maksymalnie do 250zł - 300zł. Nie potrzebuję żadnych Bluetooth, WiFi itp.
  Ponieważ głośniki są 4ohmowe myślałem żeby w suficie zabudować taki wzmacniacz: Blaupunkt EMA 255 albo nawet nawet dać używkę Blaupunkt BSA 80, który włączałbym za pomocą włącznika zdalnego z pilotem.
  Wydaje mi się że lepszy taki wybór niż różnego rodzaju wynalazki jak: Voice Kraft, Skytronic, Kinter, itp. chyba że się mylę i to dobre firmy.

  Chciałbym tylko żeby mi wzmacniacz nie buczał, gdy jest samo napięcie bez sygnału, bo taki miałem poprzednio i było to dosyć irytujące.
  Nie wiem czy dobrze myślę, ale gdy dam wzmacniacz o zbyt dużej mocy to będą duże skoki głośności przy pojedynczym kliknięciu o stopień głośniej?