Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Awaria napędu w kosiarce spalinowej JOHN DEERE JS63

01 Maj 2019 21:02 426 7
 • Poziom 15  
  Witam, posiadam kosiarkę spalinową JOHN DEERE JS63. Problem jest z napędem, ciągnie tylko jedno koło. Po załączeniu napędu kręci się prawe koło. Po rozebraniu lewego koła zębatka kręci się normalnie, ale nie napędza się koło. Normalnie nie mam pojęcia dlaczego tak się tak dzieje. Wszystko się zazębia. Jak uniosę kosiarkę do góry to kręcą się oba koła.Jak położę kosiarkę na ziemi to kręci się prawe koło a lewe stoi. Czemu tak się dzieje? Ośka kręci z prawej i lewej strony.
 • Poziom 18  
  ziooober88 napisał:
  Problem jest z napędem, ciągnie tylko jedno koło

  ziooober88 napisał:
  Ośka kręci z prawej i lewej strony.

  Nie wiem jak jest w tej kosiarce ale jest to prawidłowe działanie mechanizmu różnicowego bez tego ciężko by było operować kosiarko w szczególności na zakrętach a nawet było by to utrudnione. Nie będę się rozpisywał za dużo bo nie ma to sensu wszystko znajdziesz w Google wpisz " zasada działania mechanizmu różnicowego"
 • Poziom 15  
  Tylko, że prawe koło kręci się cały czas. Nawet jak go zblokuję to lewe zawsze kręci się tak samo, tj nigdy nie ciągnie. Nie mam pojęcia co może być tam nie tak.
 • Poziom 18  
  ziooober88 napisał:
  Tylko, że prawe koło kręci się cały czas

  To jest możliwe że napęd jest tylko na jedno koło. Nie chce cie wprowadzać w błąd bo nie znam tej kosiarki ale pracowałem na kilkunastu kosiarkach od markowych do firmy "krzak" to z tymi napędami to bywało różnie, przeważnie te lepsze kosiarki posiadały mechanizmy różnicowe ale nie zawsze, podejrzewam że bardziej tu chodzi o koszt produkcji wiadomo w tańszych kosiarkach nikt nie zastosuje mechanizmu różnicowego dlatego stosuje się napęd na jedno koło. Ale jak możesz to wstaw zdjęcie napędu kosiarki, i powiedz mi jeszcze czy ta awaria już była jak ją kupiłeś czy teraz to zauważyłeś ?
 • Poziom 15  
  Kosiarka to używka z drugich rąk. Nie wiem co tam kto robił wcześniej. Już to poskładałem bo nie mam siły do tej kosiarki. Ale jedna rzecz mnie zadziwiła. Mianowicie chodzi o zębatki napędowe ze sprężynką i klinem w ośce. Po zdemontowaniu obu zębatek są one takie same. Nie powinno być tak, że jedna jest prawa a druga jest lewa?
 • Poziom 20  
  Ktoś pewnie musiał już wcześniej grzebać w skrzyni.
 • Poziom 15  
  Obecnie kosiarka działa jak działa, naprawa przewyższa koszt kosiarki więc zostaje tak jak jest.