Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] [Rozwiązano] Jcb Fastrac 1115 - Błąd nr 16 EHR BOSCH

01 Maj 2019 22:36 93 4
  • Poziom 2  
    Witam. Orientuje się ktoś jak rozwiązać problem z błędem nr 16 W sterowniku? Jest to błąd z pierwszej kategorii dlatego w ogóle nie dziala elektroniczne sterowanie podnosnikien. Mam opis błędów, jak i schematy elektryczne i wiem, że błąd 16 jest związany z problemem z zasilaniem sterownika, mogą za to odpowiadać piny nr 2 i 20 w sterowniku, oraz że coś jest nie tak z wyjściowym napięciem że sterownika (stabilizowanym) albo słaba masa. Dzisiaj cały dzień dzwoniłem wiązke wg.schematu, poprawiłem połączenia i nie przyniosło to żadnego rezultatu. Nie mam już pomysłów.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    No i co przedzwonileś? Masz stabilizowane napięcie na pinie 2 -im mierzone do 20-go(masa).?
  • Poziom 2  
    Tak, przedwonilem o wiązka jest ok. Między pinami 2 i 20 mam 9,5 v. Według schematu to powinno być stabilizowane +12, ale na forum czytałem, że sterownik ma obwód 9,5v, więc zostawiłem ten trop. Pozatym, jak podałem na pin nr 2 napięcie z aku, to krzyczał błędy od potemcjometrow, więc te 9,5 jest chyba ok. Piny 2 i 20 zasilaja tablice potrncjometrow. A piny 1 i 39 zasilaja czuj nniki tylne i tam też jest 9,5v. Aczkolwiek zastanawia mnie, dlaczego pin 39 czyli masa czujników, jest zwarta z główną masa sterownika, a na pinie 20, do głównej masy jest na mierniku 112, czyli bezpośrednio nie są zwarte.
  • Poziom 2  
    Zamykam temat, problem rozwiązany. Problemem był uszkodzony sterownik. Załączal na wyjście 9,5 V, ale procesor nie "widział" tego napięcia.
  • Poziom 2  
    Zamykam temat, problem rozwiązany. Problemem był uszkodzony sterownik. Załączal na wyjście 9,5 V, ale procesor nie "widział" tego napięcia.

Dodano po 1 [minuty]:

Dzieki za pomoc.