Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Mi4c Nie działa połaczenie z komputerem

c-y-r-u-s 01 May 2019 23:23 291 6
Computer Controls
    c-y-r-u-s
    Level 16  
    Dziwna sytuacja, wykłócam się z gościem już kilka tygodni. Wada jest taka, nie ładuje zawsze na wyłączonym.
    Nie zawsze się włącza. Nie działa połączenie z PC, brak opcji wyboru USB poza ładowaniem.

Miui8 modyfikowane z androidem 5.1.1, chcę się go pozbyć i wgrać miui10. Problem taki też, że nie ma recovery :>

Dodano po 3 [minuty]:

Dodam, że ma zablokowany bootloader.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Computer Controls
  • Computer Controls
    c-y-r-u-s
    Level 16  
    Właśnie nie mam innej a szkoda dokładać do niego jak nie potrzeba. Dziwna sprawa z tym recovery powinno być a tak to świeci sie żeby podłączyć kabel tak jak w iphone.
    Może ktos ma ten model i znajdzie to ustawienie w telefonie będę wdzięczny bo tak to krucho będzie
    blahfff
    Level 38  
    c-y-r-u-s wrote:
    Dziwna sprawa z tym recovery powinno być a tak to świeci sie żeby podłączyć kabel tak jak w iphone.

To akurat normalne. Tak wyglada recovery ten tryb w Xiaomi i generalnie sluzy do polaczenia z Mi Suite. Nowy soft mozna wgrac wprowadzajac telelefon w trym EDL (zapewne z pomoca testpointa) i korzystajajc z tzw "fastboot ROM" za pomoca Xiaomi Flash Tool.
    c-y-r-u-s
    Level 16  
    blahfff wrote:
    c-y-r-u-s wrote:
    Dziwna sprawa z tym recovery powinno być a tak to świeci sie żeby podłączyć kabel tak jak w iphone.

To akurat normalne. Tak wyglada recovery ten tryb w Xiaomi i generalnie sluzy do polaczenia z Mi Suite. Nowy soft mozna wgrac wprowadzajac telelefon w trym EDL (zapewne z pomoca testpointa) i korzystajajc z tzw "fastboot ROM" za pomoca Xiaomi Flash Tool.

Co ty nie powiesz :) Problem tkwi w tym , że nie czyta mi nic z kabla poza ładowaniem czytaj dokładnie w czym problem , dzieki

P>S> W tym modelu jest recovery w redmi note 3 pro nie było
    blahfff
    Level 38  
    c-y-r-u-s wrote:

Co ty nie powiesz :) Problem tkwi w tym , że nie czyta mi nic z kabla poza ładowaniem czytaj dokładnie w czym problem

Ale sprawdziles oczywiscie czy po wprowadzeniu go w EDL za pomoca testpointa tez go widziec nie bedzie? Juz sie i takie przypadki zdarzaly. Sam zreszta wspominasz ze plytki ze zlaczem wymieniac nie chcesz, jesli nie trzeba, a mimo wszystko od tego nalezalo by zaczac. Inaczej softu, w przypadku zablokowanego bootloadera, jakiejs modyfikacji ktora potencjalnie blokuje aktualizacje OTA, oraz nie zainstalowanego wczesniej np TWRP, nie wrzucisz.

Quote:

P>S> W tym modelu jest recovery w redmi note 3 pro nie było

To akurat moze zalezec od wersji softu, zobacz np tu. Pamietam sztuke, w ktorym recovery juz nie bylo a zamiast tego taki wlasnie ekran, zwlaszcza jesli ma zablokowany bootloader.
    c-y-r-u-s
    Level 16  
    Nic nowego tutaj nie wypłynie, temat zamykam