Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Whirlpool ADG 6353 - dioda mruga 8 razy

02 Maj 2019 00:37 309 4
  • Poziom 10  
    Witam. Mam taki dziwny problem - po myciu zmywarka mruga 8 razy, naciskam x zamykam drzwiczki robi reset i wyłączam z prądu. Robię kolejne mycie i to samo mruga 8 razy jak nie zrobię resetu i nie wyłączę z prądu to nie pobiera wody i koniec mycia. Sprawdziłem węże, sitko czyste, wodę pobiera bo robi tak jak napisałem. Czujnik owi przeczyszczony i dalej tak mam. Możecie coś podpowiedzieć? Wymienić ten czujnik czy to nie to ją boli? Dzięki
  • Poziom 2  
    jagielski rafał napisał:
    Witam. Mam taki dziwny problem - po myciu zmywarka mruga 8 razy, naciskam x zamykam drzwiczki robi reset i wyłączam z prądu. Robię kolejne mycie i to samo mruga 8 razy jak nie zrobię resetu i nie wyłączę z prądu to nie pobiera wody i koniec mycia. Sprawdziłem węże, sitko czyste, wodę pobiera bo robi tak jak napisałem. Czujnik owi przeczyszczony i dalej tak mam. Możecie coś podpowiedzieć? Wymienić ten czujnik czy to nie to ją boli? Dzięki

U mnie też był taki problem. Dioda mrygała i trzeba było dopływ prądu odciąć i z powrotem włączyć aby ruszyła. Okazało się że trzeba wymienić czujnik OVI, po wymianie problem znikł.
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedź, właśnie przeszukałem cały internet i też znalazłem właśnie ten czujnik, ale jeszcze ktoś wspomniał o pieniącej wodzie i mam też wrażenie że jak wyjme filtr to ta woda pod nim jest lekko spieniona tam gdzie jest ten owi. Na allegro koszt nie duży bo ok 50zł to właśnie przymierzam się do kupna i sprawdzę czy to będzie ten czujnik właśnie.

Dodano po 6 [godziny] 5 [minuty]:

Zrobiłem parę testów i jaki bym program nie włączył to myje mi tylko tak ok 20min i słyszę jak chce wodę znowu puścić ale nic z tego i koniec mycia. Woda pod filtrem jest spieniona ale nie mam pojęcia czy ma to jakiś związek z tym OVi czujnikiem. Wymiana czujnika bardzo prosta to zacznę od tego czujnika a jak to nie pomoże to zmywarka wędruje do kosza.
  • Poziom 10  
    Wymieniłem czujnik owi zmywarka zaczęła normalnie myć na najdłuższym cyklu ok 2h, mycie przebiegło prawidłowo. Jednak następne mycie ustawiłem na najkrótszy cykl 30 min. i po zakończeniu mruga mi znowu, ale już tylko 6x 🤔 Komuś coś może przychodzi do głowy co dalej?
  • Poziom 10  
    Dobra temat do zamknięcia, zrobiłem reset wyłączyłem z prądu na ok 20min i zmywarka O żyła po wymianie czujnika owi. Macie rozwiązanie, oby więcej ludzi dzieliło się końcowym wynikiem a nie jak większość tematów zostawi one bez zakończenia.