Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 7303 + LG SK5 + Evobox -

02 Maj 2019 06:12 162 3
 • Poziom 2  
  Witam! W zasadzie samo podłączenie mi się udało i wszystko działa prawie tak jakbym oczekiwał. Dekoder idzie po hdmi do tv (hdmi 1 arc), soundbar po hdmi do tv (hdmi out arc w soudbarze do hdmi 2 arc w tv). Cały zestaw włączam pilotem od dekodera, uruchamia się i tv i soundbar jednak w soundbarze za każdym razem, jako źródło dzwięku, świeci się dioda hdmi in i nie słychać dźwięku. Dopiero ręczne przełączenie na diody arc załatwia problem. Soundbar dodatkowo też się nie wyłącza z całym zestawem, choć tu akurat po jakimś czasie bez źródła dźwięku sam się wyłącza więc to można olać. I tu pytanie: czy samo podłączenie jest poprawne? Jeśli tak to czy da się ustawić "domyślne" źródło dzwięku w sondbarze na hdmi arc (tak żeby za każdym razem go nie przełączać)? Sprzęt to tak jak w temacie
  Tv Philips 55PUS7303/12
  Soundbar LG SK5
  Dekoder Evobox PVR
  Pozdrawiam!
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  A nie powinno być odwrotnie?
  Dekoder do TV pod HDMI, a soundbar do TV przez HDMI (ARC). Wtedy soundbar będzie odtwarzał zarówno dźwięk z programu TV odbieranego przez TV, jak i z dekodera podłączonego do TV.
 • Poziom 2  
  W zasadzie wszystkie hdmi w tv są opisane jako arc
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  No to nie wiem. Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami obsługi, to przełączenie soundbara na ARC powinno nastąpić automatycznie.
  Z instrukcji obsługi soundbara

  Philips 7303 + LG SK5 + Evobox -

  Philips 7303 + LG SK5 + Evobox -