Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia 1.9 TDI - Brak mocy

Krzysiek5505 02 May 2019 13:53 1443 1
 • #1
  Krzysiek5505
  Level 1  
  Witam,
  posiadam samochód Skoda Octavia 2001 r. 1.9 TDI ALH 90 KM. Od pewnego czasu pojawił się problem: Auto traci moc, na 5 biegu z trudem rozpędza się do 140 km/h.
  Po podłączeniu do komputera program VCDS Lite 1.2 pokazał jeden kod błędu:

  17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation
  P1557 - 35-10 - - - Intermittent

  Po skasowaniu błędu autko odzyskało moc ale po przekroczeniu 3 tys. obrotów sytuacja się powtarza (nagła utrata mocy - tak jak by pojawiło się wielkie obciążenie) i silnik nie jest w stanie na trzecim biegu osiągnąć wyższych obrotów. Auto jest słabe do momentu wykasowania błędu. Wykonałem dwa logi dynamiczne. Pierwszy po skasowaniu błędu gdy auto ma jeszcze moc (przy obrotach ok. 3 tys wyskakuje błąd i nagła utrata mocy) a drugi już po wystąpieniu błędu. W załączeniu dodaję wykonane logi. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?
 • #2
  tzok
  Moderator of Cars
  Wyjątkowo w tym przypadku opis błędu jest trafny i mówi wszystko... a mocy nie ma z powodu wchodzenia w tryb awaryjny. Niesprawny układ regulacji wydajności turbiny (VNT). Do weryfikacji czujnik ciśnienia doładowania (mało prawdopodobne), układ podciśnieniowy (możliwe) oraz sama turbina, a właściwie tzw. "kierownice" spalin (najbardziej prawdopodobne).