Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Superb 2 kombi 3t - wiązka drzwi bład sensora potrzebny schemat kostki

02 Maj 2019 16:42 288 2
  • Poziom 2  
    Witam !!
    Rok temu wymieniłem przewody idące w harmonijce od drzwi do słupka, gdzie zamontowana jest kostka łącząca. Kupiłem nową kostkę z kablami (pinami około 30 cm ) całość polutowałem i poskładałem. Wszystko zaczęło śmigać od elektrycznie ustawianych szyb do światełek . Z jednym sobie nie poradziłem a więc ze świecąca się kontrolką poduszek .

Kupiłem z chin Delphi 150 r2.2 . Pokasowałem błędy, ale jednego nie da rady skasować, a mianowicie
    - uszkodzony sensor w drzwiach lewych
    -przerwa lub zwarcie do plusa
    -stały

Dziś rozłożyłem całe drzwi od nowa odizolowałem wiązkę do kostki, ponieważ myślałem ze zrobiłem zimny lut i jest słabe przejście. Lecz pomierzyłem kable od kostki sensora do kostki drzwi głównej i okazało się, że wszystko gra jest ciągłość.
    Moje pytanie do znawców tematu :) elektryki w skodzie.
    -Czy może uszkodził się czujnik uderzeniowy w drzwiach jak się wiązka połamała w harmonijce (nastąpiło połączenie innych prądów z kabelkami do sensora ) i czy można to obmierzyć albo sprawdzić jakoś miernikiem?

-Prosiłbym o schemat pinów wchodzących do kostki drzwi, bo może tam zrobiłem błąd w pozycjonowaniu pinów.
    Prosiłbym także o ukierunkowanie gdzie znajduje się moduł gdzie zbierają się wszystkie sensory zderzeniowe i tam dokonałbym pomiarów, chociażby ciągłości kabli (niby uszkodzonego sensora ).
    Proszę o pomoc ponieważ stoi auto już drugi dzień w garażu a kobieta się wkurza, że na piechotę musi śmigać :)
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 27  
    Nie da się zamienić czujnika z prawych drzwi? Miałbyś najszybsza diagnozę.
  • Poziom 2  
    Nie mogę znaleźć informacji na temat diagnozy tego sensora G179, jaki sygnał jaki prąd, lub rezystancja. Mój ma nr 006232239k. W ogłoszeniach jest podział na drzwi i różni się własnie tym numerkiem. Wygląd ten sam i tak myślę czy jest sens rozbierać drugie drzwi, rozwiercać nity jak i tak nie będzie pasował bo ma inny numer. Czytając fora natrafiłem niejednokrotnie, że te sensory się nie psują. Pozycjonowanie w kostce jest dobre 15 i 16 pin tak, że obstawiam na wadliwy sensor. Z zamówieniem w serwisie jeszcze się wstrzymam, dziś przeglądnę jeszcze w aucie kable.
    Może ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi sensorami?