Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi ECAM 25.452.s - woda leci do tacki z elektrozaworu

jocker000 02 May 2019 20:59 3057 5
 • #1
  jocker000
  Level 10  
  Witam forumowiczów!
  Posiadam ekspres jak w tytule i mam z nim problem. Podczas pracy ekspresu w tacce zbiera się sporo wody. Znalazłem "przeciek", woda leci z górnego elektrozaworu (zawór ma wężyk podłączony do króćca nad cewką) i właśnie z tego wężyka woda spływa do tacki. Czytałem gdzieś że tamtędy ekspres uwalnia ciśnienie po spienianiu mleka? Pytanie brzmi czy możliwe że jest on uszkodzony, czy jest on normalnie otwarty a winny jest inny zawór który puszcza wodę na ten otwarty? Dostęp tam kiepski więc wolałbym uniknąć niepotrzebnego demontażu połowy ekspresu.
  Pozdrawiam Damian
 • #2
  hurtovnik32
  Level 20  
  Do czyszczenia cały tor wodny. Elektrozawór oczywiście także - jest rozbieralny. Przyczyna > zakamieniony układ. Sama procedura odkamieniania może nie zadziałać - znam z praktyki.
 • #3
  airis200
  Level 6  
  Cały tor to znaczy grzałka wody też? I jak to najlepiej zrobić?
 • #4
  hurtovnik32
  Level 20  
  Grzałka także.Jeśli jest jeszcze drożna to prosta sprawa - środek rozpuszczający kamień i płukanie.Jeśli nie to mam metody wypracowane z własnego doświadczenia,są może trochę czasochłonne ale skuteczne.Publicznie nie podam bo są sprzeczne z zasadami napraw przez serwisy.
 • #5
  jocker000
  Level 10  
  U mnie raczej zakamieniony ekspres nie jest. Wymieniłem ostatnio pompę bo pękła sprężyna i przy okazji trochę "posprzątałem" w środku. Uszkodzona pompa w środku jak nowa bez grama kamienia tak samo przepływomierz i pobliske rurki, czyste. Odkamieniam regularnie, czasem szybciej niz ekspres zarząda, woda jak i kawa płyną zadowalająco. Obstawiam raczej uszkodzenie mechaniczne i chyba zacznę od wymiany tego zaworu z którego sączy się woda...
 • #6
  Misiek85
  Level 23  
  Wymien ten elektrozawor nie sluchaj tych pierdol co wyzej napisali.