Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi ECAM 25.452.s - woda leci do tacki z elektrozaworu

jocker000 02 May 2019 20:59 1419 5
    jocker000
    Level 10  
    Witam forumowiczów!
    Posiadam ekspres jak w tytule i mam z nim problem. Podczas pracy ekspresu w tacce zbiera się sporo wody. Znalazłem "przeciek", woda leci z górnego elektrozaworu (zawór ma wężyk podłączony do króćca nad cewką) i właśnie z tego wężyka woda spływa do tacki. Czytałem gdzieś że tamtędy ekspres uwalnia ciśnienie po spienianiu mleka? Pytanie brzmi czy możliwe że jest on uszkodzony, czy jest on normalnie otwarty a winny jest inny zawór który puszcza wodę na ten otwarty? Dostęp tam kiepski więc wolałbym uniknąć niepotrzebnego demontażu połowy ekspresu.
    Pozdrawiam Damian
    hurtovnik32
    Level 20  
    Do czyszczenia cały tor wodny. Elektrozawór oczywiście także - jest rozbieralny. Przyczyna > zakamieniony układ. Sama procedura odkamieniania może nie zadziałać - znam z praktyki.
    airis200
    Level 6  
    Cały tor to znaczy grzałka wody też? I jak to najlepiej zrobić?
    hurtovnik32
    Level 20  
    Grzałka także.Jeśli jest jeszcze drożna to prosta sprawa - środek rozpuszczający kamień i płukanie.Jeśli nie to mam metody wypracowane z własnego doświadczenia,są może trochę czasochłonne ale skuteczne.Publicznie nie podam bo są sprzeczne z zasadami napraw przez serwisy.
    jocker000
    Level 10  
    U mnie raczej zakamieniony ekspres nie jest. Wymieniłem ostatnio pompę bo pękła sprężyna i przy okazji trochę "posprzątałem" w środku. Uszkodzona pompa w środku jak nowa bez grama kamienia tak samo przepływomierz i pobliske rurki, czyste. Odkamieniam regularnie, czasem szybciej niz ekspres zarząda, woda jak i kawa płyną zadowalająco. Obstawiam raczej uszkodzenie mechaniczne i chyba zacznę od wymiany tego zaworu z którego sączy się woda...
    Misiek85
    Level 23  
    Wymien ten elektrozawor nie sluchaj tych pierdol co wyzej napisali.