Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi ECAM 25.452.s - woda leci do tacki z elektrozaworu

02 Maj 2019 20:59 171 5
  • Poziom 10  
    Witam forumowiczów!
    Posiadam ekspres jak w tytule i mam z nim problem. Podczas pracy ekspresu w tacce zbiera się sporo wody. Znalazłem "przeciek", woda leci z górnego elektrozaworu (zawór ma wężyk podłączony do króćca nad cewką) i właśnie z tego wężyka woda spływa do tacki. Czytałem gdzieś że tamtędy ekspres uwalnia ciśnienie po spienianiu mleka? Pytanie brzmi czy możliwe że jest on uszkodzony, czy jest on normalnie otwarty a winny jest inny zawór który puszcza wodę na ten otwarty? Dostęp tam kiepski więc wolałbym uniknąć niepotrzebnego demontażu połowy ekspresu.
    Pozdrawiam Damian
  • Poziom 19  
    Do czyszczenia cały tor wodny. Elektrozawór oczywiście także - jest rozbieralny. Przyczyna > zakamieniony układ. Sama procedura odkamieniania może nie zadziałać - znam z praktyki.
  • Poziom 3  
    Cały tor to znaczy grzałka wody też? I jak to najlepiej zrobić?
  • Poziom 19  
    Grzałka także.Jeśli jest jeszcze drożna to prosta sprawa - środek rozpuszczający kamień i płukanie.Jeśli nie to mam metody wypracowane z własnego doświadczenia,są może trochę czasochłonne ale skuteczne.Publicznie nie podam bo są sprzeczne z zasadami napraw przez serwisy.
  • Poziom 10  
    U mnie raczej zakamieniony ekspres nie jest. Wymieniłem ostatnio pompę bo pękła sprężyna i przy okazji trochę "posprzątałem" w środku. Uszkodzona pompa w środku jak nowa bez grama kamienia tak samo przepływomierz i pobliske rurki, czyste. Odkamieniam regularnie, czasem szybciej niz ekspres zarząda, woda jak i kawa płyną zadowalająco. Obstawiam raczej uszkodzenie mechaniczne i chyba zacznę od wymiany tego zaworu z którego sączy się woda...
  • Poziom 23  
    Wymien ten elektrozawor nie sluchaj tych pierdol co wyzej napisali.