Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki magnetowid VHS? Sporządziłem listę. Który z nich moglibyście polecić?

03 Maj 2019 00:26 471 3
  • Poziom 2  
    Potrzebuję przenieść nagrania ze starych kaset VHS na komputer. Kupiłem już urządzenie do przenoszenia nagrań. Kupiłem też okablowanie. Brakuje mi jedynie jakiegoś w miarę porządnego magnetowidu.

Korzystając ze znanego serwisu aukcyjnego sporządziłem listę aktualnie dostępnych, używanych magnetowidów w cenie do 400 złotych. Sporządzona przeze mnie lista znajduje się poniżej.

Cytat:
    AIWA HV-FX7850

AKAI VS-F340
    AKAI VS-K606N-E1
    AKAI VS-G405EDG

BANG&OLUFSEN BEOCORD V 8000

BLAUPUNKT RTV 540

FUNAI V-3EEMK6
    FUNAI D50Y-100M

GRUNDIG GV 94
    GRUNDIG GV 540
    GRUNDIG GV 940
    GRUNDIG GV 26
    GRUNDIG GV 670

HITACHI P75
    HITACHI M727

JVC HR-J682EU
    JVC HR-J1200A
    JVC HR-J255
    JVC HR-E239EG
    JVC HR-J 672E
    JVC HR-J258E
    JVC HR-S5950
    JVC HR-J305EG
    JVC HR-S7500
    JVC HR-S6611
    JVC HR-S 5950
    JVC HR-S7500
    JVC HR-S 7500

LG LV880
    LG LV890
    LG LV2780
    LG LV 4787
    LG BC-205P
    LG LV-979
    LG LV3798
    LG LV2767

MITSUBISHI HS-7424

PANASONIC NV-HS830EG-S
    PANASONIC NV-HS 900
    PANASONIC NV-FJ615
    PANASONIC NV-SD40EG
    PANASONIC NV-FJ732
    PANASONIC NV-L25
    PANASONIC NV-HD640
    PANASONIC NV-SD420EU
    PANASONIC NV-HV61
    PANASONIC NV-HD620
    PANASONIC NV-F 55
    PANASONIC NV-FJ265EG-K
    PANASONIC NV VP 28
    PANASONIC NV-SD25AM
    PANASONIC NV-HD630
    PANASONIC NV-H70

PHILIPS VR820 /02
    PHILIPS VR750
    PHILIPS VR-550
    PHILIPS VR-850
    PHILIPS VR 705/02

SAMSUNG SV-2333X
    SAMSUNG SV-126XK
    SAMSUNG SV-655X
    SAMSUNG SV 6553X

SANYO VHR 7100EE
    SANYO VHR-787G
    SANYO VHR-H900

SONY SLV-E280
    SONY SLV SE720
    SONY SLV-SE720D
    SONY SLV-E30VP
    SONY SLV-720
    SONY SLV E580
    SONY SLV-X1ME
    SONY SLV-363EE
    SONY SLV 757 VP
    SONY SLV-E730
    SONY SLV-E230
    SONY SLV-X20ME
    SONY SLV E 720
    SONY SLV-SE700
    SONY SLV-825
    SONY SLV-SF950N

THOMSON VPH 6950
    THOMSON SCENIUM VPH 7090

TOSHIBA SD-23VL

SEG 5300
    SEG VCR306

SHARP VC-MH815
    SHARP VC-MH601
    SHARP VC-FH3GM(GY)

I teraz pytanie do Was: który z tych magnetowidów moglibyście, z czystym sumieniem, polecić? Zależy mi na uzyskaniu jak najlepszej jakości odtwarzanego obrazu. Jakość nagrywania nie ma dla mnie znaczenia. Zależy mi jedynie na uzyskaniu jak najlepszej jakości przeniesionych na komputer nagrań. A więc, który z tych magnetowidów moglibyście polecić?
  • Poziom 43  
    Czy sprawdzałeś jakość nagrań jakie posiadasz na jakimkolwiek sprzęcie? Czy zamiast postaci nie są to tylko kolorowe plamy? Zainwestujesz a okaże się, że po tylu latach nie ma czego przenosić na nośnik cyfrowy. Taśmy VHS mają to do siebie, że z biegiem lat bardzo tracą na jakości.
  • Poziom 2  
    Przyznam szczerze - nie, nie sprawdzałem tego. Nie mam nawet, jak tego sprawdzić (żadnego magnetowidu pod ręką), więc dopóki nie kupię, to się tego nie dowiem. Jestem nastawiony już na zakup. Pytanie: który z tych magnetowidów jest magnetowidem godnym uwagi? Który z nich moglibyście polecić?
  • Poziom 43  
    FUNAI V-3EEMK6 nie do zajechania. Wujek go ma do tej pory działający. Przeciętna jakość odtwarzania. Model podstawowy jeśli chodzi o walory obsługi taśmy (2 głowice czyli tylko SP i podstawowy dźwięk, auto tracking). Brak euro złącza, obraz przesyłany przez BNC (trzeba przejściówkę), dźwięk standardowo przez chinch.
    FUNAI D50Y-100M wypasiony 6 głowicowy (LP oraz Stereo) sprzęt z mechaniką z plasteliny. Mój nie do naprawienia - brak części (poszła zębatka). Szkoda. Dobra jakość w trybie SP, w LP lubi sobie obraz poskakac szczególnie jeśli taśma była nagrywania na innym sprzęcie. Jednorazówka, ale jak Ci to nie pszeszkadza to mogę polecić (ale tylko jeśli odbiór osobisty z możliwością testu). Nie podaje nagrania z kasety przez gniazdo antenowe (choć to raczej mało istotne współcześnie).
    Panasonic NV HD 600 oraz wyższe były polecane na tym forum przez wielu obeznanych z tematem. Ja nie używałem.
    Panasonic NV HS - tu już zależy które, bo cześć miała mechanizm z plasteliny.
    SONY - tu troszkę więcej opiszę bo przerobiłem tego trochę. Najpierw oznaczenia.
    SLV to oznaczenie magnetowidu SONY.
    SE (lub SX - oznacza inny kolor - jeśli podstawowy SE był czarny to SX jest srebrny i odwrotnie) to nazwijmy to rodzina.
    Dalej jest trzy cyfry i litera. Pierwsza cyfra to poziom wypasu, od 1 - podstawowe dwie głowice do 8 - wiele złącz, LP, STEREO, funkcje edycyjne. STEREO i LP masz od cyfry 6, LP jak dobrze pamiętam od 4. Druga cyfra to seria i tu podałeś z serii 2. Trzecia jest zawsze 0 (innych nie znam). Dalej jest litera oznaczające w uproszczeniu na jaki rynek sprzęt idzie (D to chyba niemiecki). Różnica jest w standardzie kodowania STEREO, językach menu i paru mało znaczących szczegółach np: N ma polskie menu i dekoder NICAM ale D ma już tylko dekoder A2. Nie znam wszystkich.
    I tak, z tej serii sprzęt SLV SE (lub SX) ma serię x00x (takie losowe przykłady SLV SE 100K, SLV SX 200, SLV SE 600D, SLV SX 800N), serię x20x (i te podałeś - SLV SE 720 oraz 720D) i serię x30x (odpowiednik byłby podany jako SLV SE 730 - inny wzorniczo, podobne funkcje). Jest jeszcze seria x10x oraz chyba x40x ale tych nie znam. Seria x00x (odpowiednik pod względem wypasu do podanych to SLV SE 700 lub SLV SX 700) ma taki sobie ostry i uwydatniajacy zakłócenia obraz, za to dosyć stabilny nawet na wyjechanych kasetach. Głośny, stukająco warczący mechanizm, który jest jednak bardzo żywotny. Mam taki 18 letni SLV SE 100K i nadal działa. Drugi, intensywnie używany cały czas (ale kupiłem parę lat temu używany) to SLV SE 800N. Ta seria nie podaje sygnału stereo z kasety nagranej w trybie stereo przez kabel antenowy (współcześnie to raczej mało istotne). Skrajnie różne modele (bieda edition oraz full wypas) ale generalnie ta sama mechanika. Biorąc pod uwagę wszystkie przygody z taśmami - mechanizm pancerny. Z kolei seria x20x (oba z tych co podałeś czyli 720 oraz 720D) ale także x30x (czyli np SLV SE 630) ma znacznie ładniejszy obraz, cichy i miękko pracujący mechanizm, który z kole ciężko naprawić a jest delikatny. I znowu - mam 730D oraz 730N - oba na ten moment niesprawne mechanicznie.
    Reszty nie znam.