Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktor SAM - Napęd pompy hydraulicznej ślizganie paska

Kangor61692 03 Maj 2019 20:58 1668 45
  • Pomocny post
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Kangor61692 napisał:
    myślisz o napędzie bezpośrednim po przez wałek z dolnego wału widziałem takie w C360 do wspomagania podobnie było w koparce Ostrówek

A to myślę że musi być wyważone i na przegubach kardana.
    Dużo więcej zachodu.
  • TermopastyTermopasty
    Kangor61692
    Poziom 5  
    Czyli najkorzystniej będzie zrobić po przez koła pasowe a jakie średnicę tj na silniku a jakie na pompie ??
    grzeniuw
    Poziom 20  
    Kolego spokojnie, nikt tu nie szydzi z ciebie. Temat jest nie taki śmieszny, jak się wydaje i trzeba go rozwiązać z głową.
    Chcesz podnosić ~500kg na jakimś ramieniu podnośnika. Zastanów się, czy da radę to zrobić tak prosto na jednym cienkim pasku? Moc potrzebna do tego jest nie tak mała, dlatego radzimy ci m.in. zmniejszyć obroty pompy przełożeniem. Tak samo małe kółko napędu nie przeniesie, bez poślizgu, tej mocy. Wolniej i pójdzie łatwiej, chyba nie chcesz się ścigać w podnoszeniu.
    Jeśli jesteś w fazie projektu i otwarty na propozycje, to weź pod uwagę co napisaliśmy. Zrobisz raz a dobrze i będziesz miał spokój, bez sztukaterii. Ta wajcha od napinania też będzie zbędna. Takie pompy mogą naprawdę chodzić dłuuugo bez obciążenia, na luzie.

PS Przełożenie zrób 1:1,5-2, mniejsze koło na silniku 120mm, najlepiej na dwa paski 17mm.
  • TermopastyTermopasty
    Grzegorz_madera
    Poziom 34  
    W zwykłym Bizonie pompa hydrauliczna ma prawie 2,5 raza większą wydajność od tej NSZ. Idzie co prawda na dwóch paskach i większych kołach, ale nie raz zdarzało się młócić cały dzień na jednym pasku 17 i dawała radę. Tutaj wszystko rozchodzi się o obliczenia: jaka będzie długość ramion TUZ, jaka średnica siłownika, jaki jego skok, jakie przełożenie między siłownikiem a ramionami itp. To wszystko trzeba przeliczyć na ciśnienie i następnie moment na wale pompy.
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Grzegorz_madera napisał:
    W zwykłym Bizonie pompa hydrauliczna ma prawie 2,5 raza większą wydajność od tej NSZ

Tu nie chodzi o wydajność a o ciśnienie i tak duże koła sprawiają że pasek się nie grzeje i nie mięknie i nie ślizga w końcu.
    Przy małych kołach pasek od gięcia się grzeje.
    Widziałeś w bizonie takie 12cm kółka chyba w napinaczu a nie obciążeniowe.
    LENIWIEC_PL
    Poziom 26  
    Witam serdecznie.
    Ja u siebie mam przy silniku 1.5d od Isuzu pompę hydrauliczną od C330 o wydajności max wynoszącej niecałe 40l/min przy 2500tys obrotów. Na silniku mam oryginalne koło pasowe 15cm na pasek 10mm i nastepnie mam koło pasowe 14,5cm po czym jest przekładnia zębata zrobiona z kół od skrzyni biegów z poloneza o przełożeniu 2,66 co daje mi możliwość max wykorzystania pompy hydraulicznej w pełnym zakresie jej obrotów. Ciśnienie jakie mam ustawione na zaworze przelewowym to 180bar a wydajność pompy w C330 standardowej to 15,25cm3/obr. Pasek ani razu mi się nie zaśliznął z względu na duży kąt opasania kół pasowych.
    Co do ciężaru to mam siłownik od t25 na przełożeniu takim aby mieć duży skok belek podnośnika i bez problemu podnoszę nim do 500kG, więcej się boję z względu na fakt,że podnośnik był własnoręcznie spawane.
    Tobie autorze mogę zaproponować podobne rozwiązanie.
    krzysiek7
    Poziom 35  
    Jeśli nie zależy Ci na jakimś szybkim i wygodnym włączaniu i wyłączaniu tej pompy, to zastosuj dwie zębatki i łańcuch, do tego napinacz z zatrzaskiem. Napinaniem pasków zniszczysz pompę, na łańcuchu będzie pracowała znacznie dłużej.
    LENIWIEC_PL
    Poziom 26  
    krzysiek7 napisał:
    Jeśli nie zależy Ci na jakimś szybkim i wygodnym włączaniu i wyłączaniu tej pompy, to zastosuj dwie zębatki i łańcuch, do tego napinacz z zatrzaskiem. Napinaniem pasków zniszczysz pompę, na łańcuchu będzie pracowała znacznie dłużej.

To nie lepiej zrobić na pompie koło zębate i na wałku podporowym też koło zębate a z drugiej strony na wałku koło pasowe i napinać zwykłym napinaczem? W przypadku autora tematu nawet by to było mniej przeróbek bo nie musiałby zmieniać koła pasowego na zębate.
    Kangor61692
    Poziom 5  
    Witam jestem już po przeróbkach i po pierwszych testach transportowych wszystko działa wzorowo zastosowałem przystawkę do pompy taka jaką montuję się w ursus C-330 do wspomagania koła pasowe 120 na pasek 17 i w co nie wierzyłem że na jednym pasku podniósł cała skrzynię gruzu ale podnieslo mi też przód :) dziękuję za pomoc wszystkim za wszelkiego rodzaju pomysły i sugestie oto efekty

Dodano po 3 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 58 [sekundy]:

jarekstryszawa
    Poziom 21  
    Napinacz jakoś zabezpieczasz w górnym położeniu?
    Kangor61692
    Poziom 5  
    Tak na rączce zakładam blokadę która nasuwam jest na widoczna na zdjęciu
    LENIWIEC_PL
    Poziom 26  
    Autorze tematu jak byś mógł to wrzuć fotkę całego tyłu ciągnika. Jak rozwiązałeś podnośnik tylni?
    Rozdzielacz widzę, że jest dwu sekcyjny więc zapewnę planujesz rozbudowę hydrauliki?