Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.24

03 Maj 2019 10:25 681 17
  • Poziom 4  
    Cześć, prosiłbym o jakiś schemat lub pouczenie, ponieważ wymieniłem stojan w wiertarce i jak bym nie podłączył to kręci bardzo wolno a następnie obroty jeszcze słabną, prawdopodobnie działa na kondensatorze a nie dostaje głównego napięcia.
    Stojan ma 4 bolce a przełącznik/włącznik ma 6 + w 2 jest wpięty kondensator i 230.

Znalazłem jakieś 2 schematy w wiertarce ale ich nie rozumiem.
    3 zdjęcie przedstawia porty
    *fioletowe -szczotki
    *czerwone stojan
    *niebieskie inne

4 zdj moje prowizoryczne podłączenie

Dziękuję każdemu za najmniejszą pomoc, zapewne dla osoby która ogarnia szczotki nie będzie problemu gdzie wpiąć, mi albo burczy i nic albo kręci ale bez siły i słabnie po 2 sek.
    Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.24 Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.24 Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.24 Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.24 Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.24 Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.24 Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.24
  • Poziom 4  
    Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem ale mam jeszcze dylemat ponieważ mam taki kabel z kołkiem i jest owinięty w niego kabel a na schemacie sa proste kable ,czy zstąpić ten kabel ?

i jak byś mógł proszę przekształć mi 3 zdj w schemat nawet w paincie połącz blaszki bo są tutaj na schemacie mało widoczne a nie chce jej spalić
  • Poziom 25  
    Tak się składa że nie umiem rysować.

Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.24
  • Poziom 4  
    Cześć dziękuje ci za pomoc ale niestety nie wiem czemu ale nie działa ani nie buczy
    dodatkowo sprawdzałem probówka to na takim połoczeniu jest cały czas prąd w tych 4 blaszkach przy włączniku oraz tylko na jednym kablu jest w tym żółtym kondesatorku. ( po podłoczeniu czarnego tez ma aby z jednej strony ale + srebnym)
    po odłączeniu wszystkich kabli z włącznika oprócz 230 i kondensatorka już nie ma cały czas prądu na 4 blaszkach z góry

dodam jeszcze ze mam jakieś dziwne części bo znalazłem prawie identyczną wiertarkę różniła się końcówka DSR a druga to DFR i wziołem stajan do mojej bo moj ma czarno miedz i śmierdział spalenizną ale kręcił no i nie ukrywam ze trochę kable się pomieszały posiadam takie rzeczy dodatkowo
    włócznik drugi
    *czarny kondensator z kablem srebrnym ( ma 2 piny wpiete + jeden wystaje )
    *kabel okręcony w kołku
    może jakoś tego użyć ? Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.24 Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.24

a zapomnialem dodać jest jakaś róznica jak włożyć stojan ? bo może tu leży wina
  • Poziom 4  
    Wiktor możesz mi to jakoś rozrysować np w paincie bo słabo rozumiem .
    Rozchodzi Ci się o take same podłączenie co wysłał meavercik?

Czyli nie wpinać tego kabla z kółkiem
    a ten kabel wystający z czarnego kondensatorka gdzie wpiąć ?
  • Poziom 24  
    Tak chodzi mi o to samo połączenie
    Kondensatora nie musisz podłączać, nie jest on konieczny
  • Poziom 22  
    dawid0013 napisał:
    wiktor mozesz mi to jakoś rozrysować np w paincie bo słabo rozumiem
    rozchodzi ci się o take same podłączenie co wysłał meavercik?

czyli nie wpinać tego kabla z kółkiem
    a ten kabel wystający z czarnego kondensatorka gdzie wpiąć ?

Ten czarny kabelek z kółkiem jak go nazwałeś, to z pozoru filtr na rdzeniu ferytowym, a kondensator jak by się wydawało jest potrzebny. Zbiera sianie z komutatora tą świecącą kometę na szczotkach. Razem z przewodami 3 i 4.
  • Poziom 4  
    Po podłączeniu tak jak na obrazku wiertarka nie rusza na lewych ani na prawych obrotach a prąd jest w każdym kablu co trzeba podłączyć nawet na wyłączonej, sprawdzałem 2 razy i raczej nic nie pomyliłem z kabli.
    Poniżej zdjęcia jak połączyłem.
    Ps przypomnę szczotki i stojan mogłem podłączyć do góry nogami.
    Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.247722784200...018215.jpg Download (7.88 MB) Nie wiem jak podłączyć wiertarkę Bosch GBH 2.243149999500...018214.jpg Download (7.38 MB)
  • Poziom 4  
    Niestety nie potrafię odpowiedzieć bo nie wiem
    dodam tylko ze na tym moim starym ,czarnym stojanie co kręciło to tez nic nie rusza ,i również jest napięcie na wszystkich blaszkach po wpięciu tego kabla z prawe strony u góry stojana

jak wepnę pin od stojana pod 230 to w każdym jest napięcie ale słabiej sieci na 3
    to dobrze czy złe
  • Poziom 22  
    dawid0013 napisał:
    Po podłączeniu tak jak na obrazku wiertarka nie rusza na lewych ani na prawych obrotach a prąd jest w każdym kablu co trzeba podłączyć nawet na wyłączeniej, sprawdzałem 2 razy i raczej nic nie pomyliłem z kabli

Poniżej zdj jak połączyłam

Ps przypomnę szczotki i stojan mogłem Podłączyć do góry nogami

https://obrazki.elektroda.pl/7722784200_1563018215.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/3149999500_1563018214.jpg

Popatrz ze zrozumieniem, na rysunku podłączenia masz silnik i szczotki podłączone wyprowadzenia x 2 szt. co prawda jes to Celma ale zasada ta sama potem zobacz do PDF który ci dałem podłączysz przełącznik zmiany obrotów, wracasz do zdjęcia na pdf przełącznik. jeśli wszystko dobrze podłączysz musi działać, co najwyżej zamienisz obroty. tylko do przepięcia zostaną przewody ze szczotek na przemiennie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2232175.html

Przepraszam przeoczenie.
  • Poziom 35  
    Stojan wymieniony, a co z wirnikiem? Był sprawdzany?
  • Poziom 4  
    Podłączyłem tak jak na schemacie i nic ,nawet nie burczy.
    Na takim podłączeniu albo na jednej wsuwce koło wyłącznika jest prąd albo na drugiej zależy jak włożę wtyczkę lub czy dam lewe/prawe obroty ,na reszcie u góry na tych 4 bolcach jest cały czas prąd.
    Dodatkowo trochę spiłowałem szczotkę na papierze ściernym bo była krzywo starta, ale bez zmian , ma ktoś jakiś pomysł jak to sprawdzić co jest?
  • Poziom 43  
    dawid0013 napisał:
    ma ktoś jakiś pomysł jak to sprawdzić co jest?
    Owszem. Pomierzyć uczciwie co i jak. :D Rezystancje stojana - obu cewek. Rezystancje wirnika (przy włożonych szczotkach) pomiar na nich przy powolnym obracaniu wirnika ręką. Sprawdzenie pracy wyłącznika i przełącznika obrotów. (Wszystkie pomiary omomierzem, bez podania napięcia !) Wyłącznik oczywiście z regulatorem fazowym - sprawdza się go zwykłą żarówką (tylko nie LEDowa). Dasz radę ? Bo jak nie, to pomoc osobista ,,Kumatego Elektryka" jest nieodzowna.
  • Poziom 22  
    Z tego co pamiętam już była mowa o stojanach wymienionych, to nie przypuszczam ażeby nie sprawdził wirnika? Obstawiam najbardziej posypaną rzecz jak był w tych wiertarkach 1A przełącznik zmiany obrotów. Nie wspomnę o całym module bo inaczej pojedynczo tego nie dostaniesz no chyba że jakiś ktosiek ma w piwnicy taką jako dawcę. Pozdrawiam.
  • Moderator Elektrotechnika
    meaverick napisał:
    Obstawiam najbardziej posypaną rzecz jak był w tych wiertarkach 1A przełącznik zmiany obrotów. Nie wspomnę o całym module bo inaczej pojedynczo tego nie dostaniesz

Przełącznik obrotów powinien być dostępny w każdym serwisie elektronarzędzi.