Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Rysa na cylindrze briggs & stratton

03 Maj 2019 12:52 357 14
  • Poziom 14  
    Witam mam problem z kosiarką spalinową briggs&stratton model silnika 10c902-2002 e1, myślę nad wymianą pierścieni i uszczelek, ale nie wiem czy jest sens, bo po rozkręceniu zauważyłem dość głęboki zadzior na cylindrze ''czuć go wyraźnie pod paznokciem''. Możecie powiedzieć czy się opłaca to remontować czy nie ma sensu? Koszt pierścieni i uszczelek myślę że bym się zmieścił w 100 zł z kosztami wysyłki.

- Rysa na cylindrze briggs & stratton - Rysa na cylindrze briggs & stratton - Rysa na cylindrze briggs & stratton - Rysa na cylindrze briggs & stratton
  • Poziom 14  
    Właśnie teraz poszedłem sprawdzić czy jest wyczuwalna pod paznokciem i stwierdzam że mało wyczuwalna myślałem że to jest głębsze, ale naprawdę mało wyczuwalne. Myślę że można było by zaryzykować i kupić same pierścienie za 50 zł i poskładać na czerwony sylikon. :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Po prostu dostałem tą kosiarkę za darmo od kolegi i mówił że pierścienie wymienisz i uszczelniacze i będzie śmigać jeszcze co najmniej 10 lat. :) A jak rozkręciłem i zobaczyłem tą rysę to po prostu chciałem się dowiedzieć czy coś z tego jeszcze będzie.
  • Poziom 20  
    Ta 10 lat ale chyba na złomie. Jedno porządne koszenie i będzie dolewanie oleju razem z benzyną.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Czyli co opłaca się kupić te pierścienie, czy to złom?
  • Poziom 20  
    diskjokey napisał:
    Czyli co opłaca się kupić te pierścienie, czy to złom?

Nie opłaca się. Jedyne co ci pozostaje to złożyć ponownie na tym co jest odpalić i kosić jak da radę.
  • Poziom 1  
    Witam, mam bardzo podobny problem jeśli możecie to zobaczcie fachowym okiem na zdj czy jest to jeszcze do uratowania, może jakiś szlif czy nie dostanę do tego tłoka i pierścieni po szlifie 🤔🤔

- Rysa na cylindrze briggs & stratton - Rysa na cylindrze briggs & stratton - Rysa na cylindrze briggs & stratton