Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xilinx zakupił spółkę Solarflare, zajmującą się sprzętem sieciowym

ghost666 03 Maj 2019 13:20 150 0
 • Xilinx zakupił spółkę Solarflare, zajmującą się sprzętem sieciowym
  Dostawca układów logiki programowalne, firma Xilinx, poinformowała o planach nabycia spółki Solarflare, zajmującej się dostarczaniem rozwiązań sieciowych. Informacja ta ukazała się tego samego dnia, w którym spółka poinformował, że jej roczna sprzedaż po raz pierwszy przekroczyła 3 miliardy dolarów.

  Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione, ale Xilinx po raz pierwszy został inwestorem w Solarflare w roku 2017 r. Obie firmy rozpoczęły wtedy współpracę nad zaawansowaną technologią sieciową. W zeszłym miesiącu podczas Open Compute Summit Xilinx i Solarflare zademonstrowali swoje pierwsze wspólne rozwiązanie - jednoukładowy układ 100G SmartNIC oparty na układzie FPGA. Jest on zdolny do przetwarzania 100 milionów pakietów na sekundę (odbieranie i przesyłanie) przy zużyciu mniej niż 75 W.

  Xilinx poinformował, że transakcja - która ma zakończyć się w przyszłym roku, po przeglądzie regulacyjnym i spełnieniu innych warunków formalnych - umożliwi firmie opracowanie nowych produktów z rodziny SmartNIC. Firma stwierdziła, że ​​połączenie to przyczyny się również do przyspieszenia koncentracji wysiłków w zakresie tworzenia systemów dla centrów danych i umożliwi im przejście na firmę platformową.

  Salil Raje, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny działu układów dla centrów danych w firmie Xilinx, powiedział w oświadczeniu prasowym, że przejęcie zapewni firmie |zarówno wiodącą na rynku technologię, jak i wyjątkowy talent inżynieryjny z doświadczeniem w zakresie sprzętu sieciowego, oprogramowania, oprogramowania układowego i sterowników”. Firma Solarflare, założona w 2001 r. ma swoją siedzibę w Irvine w Kalifornii i jest pionierem w dziedzinie szybkich technologii sieciowych, takich jak Ethernet, akceleracja aplikacji i technologii NVMe-over-fabric. Obecnie firma zatrudnia ponad 200 pracowników w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Indiach oraz regionie Azji i Pacyfiku.

  "Nasza wspólna wizja przyszłości centrów danych i przetwarzania w chmurze oraz integracja naszych technologii sprawiają, że to przejęcie jest idealnym kolejnym krokiem dla naszych klientów, pracowników i inwestorów, a także szerszej branży centrów danych” skomentował Russell Stern, CEO Solarflare.

  W ten sam dzień firma Xilinx odnotował rekordową sprzedaż w wysokości 828 milionów dolarów w ostatnim kwartale, co oznacza wzrost o 4% w stosunku do poprzedniego kwartału i 30% rok do roku. Firma zanotowała zysk netto w kwocie 245 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 2% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego i o 68% rok do roku. W roku obrotowym Xilinx odnotował sprzedaż na poziomie 3,06 mld USD, co stanowi wzrost o 24% w stosunku do roku poprzedniego i jest rekordowym osiągnięciem spółki.

  "Realizujemy naszą strategię i koncentrujemy się na rozwoju naszego portfolio, kontynuując naszą transformację na firmę platformową" powiedział Victor Peng, prezes i dyrektor generalny Xilinx. W bieżącym kwartale Xilinx, jak informuje firma, spodziewa się wzrostu sprzedaży do poziomu pomiędzy 835 mln USD a 865 milionów dolarów.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1334613#

  Fajne! Ranking DIY
 • PCBway