Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] DELL U2311Hb - Nie włącza się

03 Maj 2019 13:41 117 4
  • Poziom 34  
    Cześć.
    DELL U2311Hb nie włącza się, a nawet nie wykazuje oznak życia. Przetwornica daje 3,3V, 5V, 12V - w zasadzie tu jest chyba O'K. Na płytę główną (oznaczoną jako 4H.14W01.AFO) dochodzą wszystkie napięcia. 3,3V jest "rozprowadzone" po płycie natomiast 5V i 12V kończą się na tranzystorach smd Q6 i Q4 oznaczonych jako B05C (obudowa trochę szersza jak SOT23 - niestety nie znalazłem co to jest.
    Schematu oczywiście również nie znalazłem.
    Siedzi tu pamięć winbond 25X20BVN, 2 szt. 24C02 i 24C16.
    Pewnie trzeba zacząć od przeprogramowania pamięci - może Ktoś posiada zgrane wsady? A może jakieś inne sugestie?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    po niskiej stronie napięcia są... pytanie czy po wysokiej stronie wszystko jest ok...elektrolity pomierzone?
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Kolego mały1083, jeśli po niskiej stronie przetwornicy są poprawne i stabilne napięcia to pomiary elektrolitów po stronie wysokiej nie mają sensu (z doświadczenia w takich przypadkach - elektrolitów się nie mierzy tylko wymienia - jest taniej i pewniej). Ponadto przy stabilnych napięciach zasilania płyta główna powinna "wydać jakieś tchnienie" a ona jest martwa (zablokowana) - nawet nie zaświeca się dioda, nie mówiąc o chwilowym nawet zaświeceniu świetlówek po wpięciu 230VAC.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Ponieważ nie mogłem znaleźć wsadów, zgrałem z kości istniejące, wyczyściłem kości i wgrałem ponownie. I tu niespodzianka monitor ożył, lecz jeszcze okazało się, że po ok 10 min pracy wyłączenie z przycisku i włączenie go ponowne daje efekt uszkodzonej świetlówki.
    Po rozebraniu matrycy okazało się, że upalił się przewód przy jednej ze świetlówek - może to dało jakiś impuls do zablokowania procesora.
    Temat uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Ponieważ nie mogłem znaleźć wsadów, zgrałem z kości istniejące, wyczyściłem kości i wgrałem ponownie. I tu niespodzianka monitor ożył, lecz jeszcze okazało się, że po ok 10 min pracy wyłączenie z przycisku i włączenie go ponowne daje efekt uszkodzonej świetlówki.
    Po rozebraniu matrycy okazało się, że upalił się przewód przy jednej ze świetlówek - może to dało jakiś impuls do zablokowania procesora.
    Temat uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam.