Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMOLED OGÓLNIE - Jazda z telefonem w uchwycie z ekranem Amoled SAMSUNG NO

03 Maj 2019 14:24 267 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam Samsung Note 9.
    Jak dobrze wiecie, posiada on ekran amoled. Mam kilka pytań odnośnie wypalania ekranu.
    1. Normalny użytek, po środku jasność, nie zawieszam sie na statycznym obrazie powyżej 1h, ile mniej więcej może wytrzymać taki ekran?
    2. Jeżdżę na motocyklu, lubię dać sobie telefon w uchwyt na kierownicy. Powiedzcie mi proszę, czy jeśli ekran będzie wygaszony, ALE słońce będzie na niego padać to przyśpieszy to proces wypalania?
  • Poziom 26  
    [quote="rymson123"] ile mniejwięcej może wytrzymać taki ekran? [/quote]Nie ma reguły. Im niższa jasność, tym dłużej wytrzyma.
    [quote="rymson123"]czy jeśli ekran będzie wygaszony ALE słońce będzie na niego padać to przyśpieszy to proces wypalania?[/quote]
    Nie. Aby wypalić ekran, pixele muszą się świecić, czyli ekran musi być włączony. Ponadto nie wiem jak w Polsce, ale w UK wypalony ekran wymieniamy za darmo w ramach gwarancji.
  • Poziom 2  
    gathor10 napisał:
    rymson123 napisał:
    ile mniejwięcej może wytrzymać taki ekran?
    Nie ma reguły. Im niższa jasność, tym dłużej wytrzyma.
    rymson123 napisał:
    czy jeśli ekran będzie wygaszony ALE słońce będzie na niego padać to przyśpieszy to proces wypalania?

Nie. Aby wypalić ekran, pixele musza się świecić, czyli ekran musi być włączony. Ponadto nie wiem jak w Polsce, ale w UK wypalony ekran wymieniamy za darm w ramach gwarancji.

A maksymalna żywotność wyświetlacza przy wyłączonym always on display, minimalizującej się belce i zawsze 45% jasności?
  • Poziom 26  
    Swój S8 miałem 2 lata. Jasność na około 70%, always on włączone i nie maiłem wypalenia żadnego. Telefon w stałym użytku, ale może przez to że blue light filter miałem cały czas włączony. Na S10 jasność mam wyżej ustawioną teraz więc zobaczymy ile potrzyma. W każdym razie... Nie dostaję aż tak dużo telefonów z wypalonym ekranem na serwis.
  • Poziom 2  
    Ktoś więcej się wypowie? :P
  • Poziom 2  
    Dobrze, dziękuje wszystkim za odpowiedź, temat można zamknąć.