Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel redukuje prognozy sprzedaży na 2019 rok

ghost666 03 Maj 2019 14:27 237 0
 • Intel redukuje prognozy sprzedaży na 2019 rok
  W pierwszym kwartale sprzedaż Intel i prognozy na drugi kwartał nie spełniły oczekiwań Wall Street. Na spotkaniu z akcjonariuszami dyrektorzy firmy powtórzyli plany wprowadzenia pierwszych produktów 10 nm pod koniec tego roku. Intel obniżył również swój cel sprzedaży na 2019 r. po tym, jak klienci w Chinach zmniejszyli zamówienia. Intel poinformował, że spodziewa się teraz sprzedaży w wysokości około 69 miliardów dolarów w ciągu tego roku, w porównaniu z prognozą 71,5 miliarda dolarów, którą podał w styczniu. Przychody w wysokości 69 miliardów dolarów stanowiłyby spadek o 3% w stosunku do 2018 roku.

  "Widzimy, że nasi klienci stają się bardziej ostrożni w swoich zakupach, przy czym największe spowolnienie ma miejsce w Chinach", powiedział George Davis, nowo mianowany dyrektor finansowy Intela. Powiedział on też, że presja popytowa jest szczególnie widoczna w sektorze centrów przetwarzania danych, gdzie obserwuje się ciągłą korektę zapasów w przedsiębiorstwach i u klientów. Dostawcy usług w chmurze, którzy w ubiegłym roku znacznie zwiększyli swoje zakupy, spowolnili, aby spożytkować zapasy.

  Robert Swan (na zdjęciu), dyrektor generalny Intela, powiedział, że rozmowy z klientami i partnerami dały jasno do zrozumienia, że ​​spadek cen pamięci nasilił się. Rozmowy te pokazały również, że inwentaryzacja i zużywanie zapasów przez centra danych są bardziej wyraźnymi zjawiskami niż początkowo oczekiwano. Swan zapewnił też analityków, że Intel zwiększył prędkość produkcyjną przy układach 10 nm prawie dwukrotnie w ciągu ostatnich czterech miesięcy i pozostaje na dobrej drodze do dostarczenia części o rozmiarze charakterystycznym 10 nm do końca tego roku.

  Od zeszłego roku planuje się wprowadzenie pierwszych 10 nanometrowych produktów firmy w sezonie świątecznym tego roku. Harmonogram ten został zakwestionowany, gdy Tweakers, holenderska witryna informacyjna IT, opublikowała rzekomo poufne plany firmy Intel, które pokazały że pierwsze procesory 10 nm Intela dla laptopów, będą dostępne w ograniczonym zakresie od drugiego kwartału. Autentyczność tych planów - które również pokazywały, że Intel nie miałby żadnych nowych procesorów do komputerów stacjonarnych dostępnych do 2022 roku - nie została zweryfikowana. Intel odmówił komentarza. Firma jednakże dodała, że na święta wyjść ma jej pierwszy procesor 10 nm - Ice Lake-U dedykowany do laptopów. Firma ma zamiar sprzedać więcej układów 10 nm w tym roku, niż przewidywały początkowe szacunki, jak wskazuje Swan.

  Spadek prognoz sprawił, że cena akcji Intela spadła o ponad 8%. David Wong, dyrektor zarządzający ds. badań kapitałowych w Nomura Instinet, powiedział w raporcie opublikowanym w czwartek, że kryzys w branży półprzewodników zaczyna wyraźnie wpływać na Intela. Dodał jednakże, że pozostaje pozytywnie nastawiona do kursu akcji Intela, biorąc pod uwagę rentowność firmy i pozycję lidera na niektórych z najbardziej obiecujących rynków półprzewodnikowych, w tym sztucznej inteligencji, autonomicznej jazdy i centrach danych.

  Intel w pierwszym kwartale zanotował sprzedaż w wysokości 16,1 miliarda dolarów, co stanowi spadek w stosunku do przychodów za pierwszy kwartał 2018 roku o 14%. Firma zanotowała w tym okresie zysk netto w wysokości 4 miliardów dolarów, co oznacza spadek o 11% w porównaniu z analogicznym okresem 2018 roku i spadek o 23% w porównaniu z czwartym kwartałem zeszłego roku.

  Przychody spółki zależnej, Intel Mobile wzrosły o 38%, osiągając 209 milionów dolarów, podczas gdy spółka Internet of Things Group odnotowała wzrost sprzedaży o 8%, osiągając 910 milionów dolarów. Sprzedaż firmy Intel skoncentrowanej obecnie na komputerach osobistych wzrosła o 4% rok do roku, osiągając 8,6 miliardów dolarów. W drugim kwartale Intel spodziewa się spadku sprzedaży do poziomu około 15,6 miliardów dolarów, znacznie poniżej oczekiwań analityków na poziomie 16,85 miliardów.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1334618

  Fajne! Ranking DIY