Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Router E5372 bez Baterii. Jak? -

03 Maj 2019 17:34 522 13
  • Poziom 3  
    Na wstępie witam wszystkich forumowiczów tego forum. Mam taki mały problem. Otóż możecie mi powiedzieć jak sprawić, aby ten router działał na samym zasilaczu - ładowarce. Bateria mi spuchła i nie chce, żeby mi eksplodowała używając dalej na baterii. A raczej już na samej ładowarce. Ponieważ bateria około 3 miesięcy temu przestała trzymać tzn. po odłączeniu ładowarki po 2 minutach router się wyłączał. Teraz doszło do tego, że bateria dość mocno spuchła i nie da się zamknąć nawet klapki routera. Boję się, że może wybuchnąć, a nie chcę kupować drugiej dlatego, gdyż używam go jako stacjonarny i dość mocno potrafi się nagrzać przy pobieraniu dużych plików. Więc nowa bateria też długo nie wytrzyma. Więc proszę o rady jak zrobić, aby działał na samej ładowarce. Gdy wyciągnę baterię z routera i podłączę ładowarke router się uruchamia i pisze " Battery Error " i tak w kółko. Mało tego dodam też, że już próbowałem podawać prąd z konsoli ps4 z usb bezpośrednio kabelkami na styki w routerze w różnych kombinacjach:
    1. Łączę plus do plusa i minus do minusa router włącza się i pokazuje się napis "huawei " i po chwili napis " Battery Error "
    2. Łącze plus do plusa i minus z pinem środkowym nie wiem po co on jest? do minusa. - To router się uruchamia dalej i pisze " Welcome " i po tym napisie, gdy już myślimy, że wszystko będzie ok, wtedy się wyłącza i tak od nowa w kółko. -wychodzi na to jakby był za mały prąd? konsola ma chyba 0,5 A ( przypomina to rozładowaną baterię ).
    3. Podpinam pod ładowarkę 5 V, 1 A router w ogóle nie chce się uruchomić - jakby był za duży prąd - natężenie?
    I taka ciekawostka podpinam stary telefon nokia 112 pod wersję nr. 2 tak jak router i telefon działa. Pokazuje max 5 kresek baterii, można z niego dzwonić itp. A router za chiny nie chce działać. A pod wersją nr. 1 telefon zachowuje się w sposób taki, że włącza się i wyświetla się napis " uruchomić telefon bez karty sim przyciskamy ok i telefon działa lecz nie mamy połączenia z siecią - tak jakby karty sim nie było w telefonie.
    Drodzy forumowicze proszę o rady. Wykażcie się wiedzą jak to obejść, aby router chodził na samej ładowarce.
    Pozdrawiam.
  • Switche POE
  • Poziom 3  
    Woytas73, a jeśli podłącze router normalnie pod usb kablem i drugim zasilaczem dam na styki prąd kabelkami, to może wtedy da się oszukać urządzenie, że bateria jest w środku? Tylko pytanie, czy nie zrobie jakiegoś zwarcia? Po co jest 2 styk po środku? W innych routerach huawei są nawet 4 styki.
  • Switche POE
  • Poziom 3  
    Więc nie da się nic zrobić? Nawet jeśli baterię rozbiorę i oddzielę te styki baterii od baterii i połączę same styki. Gdzieś czytałem, że wystarczy jakiś rezystor dać między środkowym pinem, a minusem. Na tyle milinów ludzi i jeszcze nikt nie wpadł na to jak to ominąć. Teraz wychodzi na to, że trzeba omijać takie badziewia, które nie działają bez baterii i sprawdzać to w praktyce pod obciążeniem. Widziałem film na youtube gdzie router netgear m1 z lte cat16. Koleś wyciągnął baterię i urządzenie odpaliło się na samym kablu, ale gdy tylko uruchomił speedtest i urządzenie zaczęło pobierać dane nagle się restartował.
    Może ktoś z forumowiczów ma jeszcze jakieś pomysły.

• Poziom 43  
    Andrzejj11 napisał:
    Teraz wychodzi na to, że trzeba omijać takie badziewia, które nie działają bez baterii i sprawdzać to w praktyce pod obciążeniem.

Telefony bez baterii działają? Nie.
    Masz 3 opcje - kupić baterię, kupić uszkodzony i z niego pozyskać baterię, kupić inny - są warte średnio 50zł.
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Andrzejj11 napisał:
    Teraz wychodzi na to, że trzeba omijać takie badziewia, które nie działają bez baterii i sprawdzać to w praktyce pod obciążeniem.

Telefony bez baterii działają? Nie.

Jakbyś przeczytał mój pierwszy post to byś wiedział, że telefony działają bez karty sim i z kartą sim na dwa sposoby. Pisząc na takim forum chciałem się dowiedzieć czy da się zrobić tak, aby działał na samej baterii. A ty mi wyskakujesz z zakupem nowej baterii. Taka pomoc nie jest mi potrzebna. To przecież każdy wie. Jak i każdy kto czytał mój pierwszy post wie, że zakup baterii w moim przypadku mija się z celem. Ponieważ bateria nie wytrzyma dłużej niż kilka miesięcy. Jeśli ktoś ma coś jeszcze do dodania to proszę o przydatne informacje od fachowców jeśli tacy tutaj są.

Moderowany przez jimasek:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• Poziom 43  
    Andrzejj11 napisał:
    Jakbyś przeczytał mój pierwszy post to byś wiedział, że telefony działają bez karty sim i z kartą sim na dwa sposoby.

Bez SIM działają, zgadza się - sam do końca nie wiesz o czym piszesz bo zaczynasz się gubić.
    Andrzejj11 napisał:
    Pisząc na takim forum chciałem się dowiedzieć czy da się zrobić tak, aby działał na samej baterii.

Andrzejj11 napisał:
    A ty mi wyskakujesz z zakupem nowej baterii.

Andrzejj11 napisał:
    zakup baterii w moim przypadku mija się z celem. Ponieważ bateria nie wytrzyma dłużej niż kilka miesięcy.

Wyobraź sobie że posiadam ten model z oryginalną baterią która ma 5 lat! i ciągle trzyma po odpięciu od sieci - trzeba tylko umieć posługiwać się urządzeniami.
    https://obrazki.elektroda.pl/3356662800_1557251353.jpg
    Andrzejj11 napisał:
    proszę o przydatne informacje

Poczytaj sobie o układach kontroli ładowania, później pomyśl czy ma to sens.
    Andrzejj11 napisał:
    informacje od fachowców jeśli tacy tutaj są.

Nie ma to jak przyjść z zapytaniem i obrażać wszystkich.
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Andrzejj11 napisał:
    Jakbyś przeczytał mój pierwszy post to byś wiedział, że telefony działają bez karty sim i z kartą sim na dwa sposoby.

Bez SIM działają, zgadza się - sam do końca nie wiesz o czym piszesz bo zaczynasz się gubić.

Litości sosarek przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post. Router w żadnej wersji nie chce się uruchomić. Natomiast telefon w drugiej wersji działa tak jak należy wraz z obsługą karty SIM ( można z niego dzwonić, pisać smsy itp.) a w pierwszej wersji włącza się, ale bez obsługi karty SIM. Choć mamy dostęp do zdjęć w telefonie itp. można to porównać do włączonego trybu samolotowego. Ale nieważne. Jeśli tego nie rozumiesz . Adminie nie mam i nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Sosarek jeśli już to możesz mieć router max. 4,5 roku, a nie 5 lat. ( data baterii to koniec 2014 r. Ja już mam ponad 5 lat. Mało tego jak wcześniej pisałem używam go jako stacjonarny i miesięcznie jest to nawet kilkaset GB danych. Bateria padła od temperatury jak też wcześniej pisałem i tyle. Ale ty zapewne wiesz jak posługiwać się urządzeniami :) Raz dziennie włączony na 5 minut, wtedy to i 10 lat bateria wytrzyma. Daj już spokój.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Andrzejj11 napisał:
    Podpinam pod ładowarkę 5 V, 1 A router w ogóle nie chce się uruchomić - jakby był za duży prąd - natężenie?
    Andrzejj11 napisał:
    z pinem środkowym nie wiem po co on jest
    Za pomocą pinu środkowego urządzenie dowiaduje się, jaki typ baterii jest podłączony.
    Napięcie bezpośrednio z zasilacza jest za wysokie dla urządzenia. Zasilacz ma 5 V, a bateria 3,7 V. To routerek mobilny, więc nic dziwnego, że bateria jest głównym źródłem zasilania. I tak został zaprojektowany. Nie projektuje się tak, żeby "wszystko mógł", bo to dodatkowe koszty produkcji. Ma działać i już. Jest to jednocześnie dodatkowy "bufor" stabilizujący zasilanie niezależnie od chwilowego zapotrzebowania na energię. A stan baterii może czasem dziwnie wpływać na urządzenia. Widziałem taki laptop ze starą baterią, który działał z zasilaczem, ale nie udawało się zamknięcie Windows. Kliknięcie w systemie "Zamknij" nie działało. Z nową baterią zadziałało.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Nie wybuchnie Ci bateria, to po pierwsze. Po drugie, jeśli chcesz żeby działał bez baterii to albo trzeba dokonać modyfikacji w software żeby nie oczekiwał baterii (poszukaj w internecie, wydaje mi się że czytałem gdzieś o E5573, może jest podobnie), albo po prostu z oryginalnej baterii odzyskać płytkę z elektroniką i przez nią podłączyć zasilacz 4V. Wtedy zadziała na pewno.
  • Poziom 3  
    Dt1 wielkie dzięki! Zrobiłem tak jak na tym filmiku i działa :) Teraz działa jako router stacjonarny 24/7. Dodam, że ładowarka ( zasilacz musi być minimum 1 A ). Ponieważ z komputera wychodzi 0,5 A i po podłączeniu do niego, router się włącza, ale pod obciążeniem ( pobieranie danych ) się wyłącza. Makosuu twoje rady odnośnie odzyskania płytki baterii też są cenną poradą, takie wyjście awaryjne w przypadku, gdyby nie pomogła modyfikacja w software. Jeszcze raz wszystkim dziękuje na tym forum za pomoc.
  • Poziom 3  
    Dt1 wielkie dzięki! Zrobiłem tak jak na tym filmiku i działa :) Teraz działa jako router stacjonarny 24/7. Dodam, że ładowarka ( zasilacz musi być minimum 1 A ). Ponieważ z komputera wychodzi 0,5 A i po podłączeniu do niego, router się włącza, ale pod obciążeniem ( pobieranie danych ) się wyłącza. Makosuu twoje rady odnośnie odzyskania płytki baterii też są cenną poradą, takie wyjście awaryjne w przypadku, gdyby nie pomogła modyfikacja w software. Jeszcze raz wszystkim dziękuje na tym forum za pomoc.