Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka Mastercook ZBI-11656IT/1 - kod błędu E4

04 May 2019 11:25 681 4
 • Level 8  
  Dzień dobry.
  Od jakichś dwóch tygodni mam problem ze zmywarką. Najpierw sączyła się do niej woda pomimo wyłączonego zasilania i dwa razy się wylała na podłogę. Wyczytałem, że to prawdopodobnie elektrozawór i odpuściłem sobie naprawę, jako że droga część i trzeba demontować całą zabudowę (strasznie pracochłonne). Po prostu zakręcałem zawór dolotowy po zakończeniu programu i funkcjonowałem z tą ułomnością, ale przedwczoraj razu odkręciłem zawór i zapomniałem uruchomić mycie. Jednak rano zastałem kałużę wody na podłodze i niestety brudną zmywarkę. Wodę odpompowuje, ale nie chce uruchomić programu mycia.

  Pokazuje błąd E4, co oznacza u niej w instrukcji zalanie. Miałem nadzieję, że obeschnie i uda się ją uruchomić, chociażby dlatego żeby ją umyć przed naprawą.
  Jednak drugi dzień mija, nie da się ukryć, że zapach się robi nieciekawy, a kod błędu E4 na wyświetlaczu jak był tak jet. Czy ktoś mógłby mi pomóc w awaryjnym uruchomieniu zmywania? Wiem, że gdzieś jest jakiś pływak, jakaś wanienka odpływowa na dole, ale gdzie?

  Bardzo bym chciał uniknąć konieczności demontażu urządzenia, może być duży problem z zabudową meblową, zmywarkę mam w wyspie. Ale jak już mam wołać montera, to przynajmniej chciałbym żeby byłą czysta, muszę ją odpalić chociaż jednorazowo.
  Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
  Pozdrawiam.
 • Home appliances specialist
  ciubaka wrote:
  Miałem nadzieję że obeschnie
  To jest możliwe, ale dwa dni to za mało.
  ciubaka wrote:
  pomóc w awaryjnym uruchomieniu zmywania?
  Dobrze byłoby najpierw sprawdzić czy woda nie zalała elektrycznych części, a do tego trzeba ją wymontować.
  ciubaka wrote:
  Bardzo bym chciał uniknąć konieczności demontażu urządzenia
  Nie da się. Jeżeli jest zamontowana prawidłowo, to po odkręceniu dwóch wkrętów powinna się wysunąć. Jeżeli jest inaczej to serwisant może odmówić naprawy (bo sprzęt nie jest dostępny) lub - jeśli podejmie się naprawy - doliczyć (nawet sporo) za utrudniony demontaż.
 • Level 8  
  Dziękuję za odpowiedź.
  Wyjąć to pół biedy. Problem będzie ponownie zamontować. Węże do i odpływowe są za szafkami. Dlatego wolałbym ją ruszyć bez demontażu. Ile to trzebaby czekać na wyschnięcie (zakładając ze nic się nie zepsuło na bardzo poważnie)? Od biedy to wolałbym ją uruchamiać z zakręcaniem i otwieraniem dopływu, niż szarpać się z poważną naprawą lub wymianą na nową. Gdyby ktoś mógł coś podpowiedzieć to byłbym bardzo wdzięczny.
  Pozdrawiam.
 • Level 8  
  Jednak cierpliwość popłaca. Wczoraj zmywarka ruszyła. Czyli na wyschnięcie potrzebowała tydzień czasu. Podaję to rozwiązanie potomnym ku rozwadze, nie należy postępować nerwowo. Ja omalże nie kupiłem nowej zmywarki w superbonusowej cenie 820 pln i nie rozbebeszyłem kuchni. Na szczęście ME skrócił promocję, zaoszczędzam 1000 pln i dużo roboczogodzin własnych. Zmywarkę każdorazowo otwieram i zamykam kurkiem na wejściu wody, nie liczę już że i elektrozawór się sam naprawi.
 • Level 8  
  temat zamykam