Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit XWSE 71283X - błąd F06

roznicowka 04 May 2019 15:26 11097 13
    roznicowka
    Level 8  
    Witam.
    Mam problem z pralką Indesit XWSE 71283X. Pralka nie startuje tylko tak jakby na moment załącza pompę albo delikatnie ruszy bębnem i po chwili już nic. Po około 1 minucie zaczynają migać kontrolki i na wyświetlaczu pojawia się błąd F06.
    roznicowka
    Level 8  
    Dzięki za wrzucenie linków ale już to przerabiałem..Czy możliwe jest by było coś z ryglem od blokowania drzwi?
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 43  
    Musisz przejrzeć połączenia pomiędzy modułem obsługi a modułem wykonawczym, który będzie na dole pralki. Jeśli wszystko będzie w porządku to uszkodzony będzie moduł panelu obsługi.
    roznicowka
    Level 8  
    Kenworth 18 wrote:
    Jeśli wszystko będzie w porządku to uszkodzony będzie moduł panelu obsługi.
    Dzięki. Kable posprawdzane i połaczenia zabezpieczone sprayem, ale nadal nie działa. Masz może namiary na fachowca co naprawi ten panel obsługi? Rozumiem, że nie chodzi o moduł, a tylko o ten na górze z wyświetlaczem?
  • Helpful post
    Piotr2608

Level 41  
    Błąd ERROR - F06

0x01 - blokada drzwi nie zamyka się / triak blokady PTC otwarty / awaria sygnału częstotliwości sieci / awaria sygnału napięcia
    0x02 - blokada drzwi nie otwiera się, triak blokady drzwi PTC ma zwarcie lub jest otwarty

- sprawdzić ewentualnie nieszczelność, ponieważ woda może zalać łącznik J004 lub J11
    - sprawdzić stan skrzynki zaciskowej blokady drzwi
    - sprawdzić okablowanie między łącznikiem J004/blokada drzwi
    - sprawdzić blokadę drzwi
    roznicowka
    Level 8  
    Piotr2608 wrote:
    Błąd ERROR - F06

0x01 - blokada drzwi nie zamyka się / triak blokady PTC otwarty / awaria sygnału częstotliwości sieci / awaria sygnału napięcia
    0x02 - blokada drzwi nie otwiera się, triak blokady drzwi PTC ma zwarcie lub jest otwarty

- sprawdzić ewentualnie nieszczelność, ponieważ woda może zalać łącznik J004 lub J11
    - sprawdzić stan skrzynki zaciskowej blokady drzwi
    - sprawdzić okablowanie między łącznikiem J004/blokada drzwi
    - sprawdzić blokadę drzwi

Dzięki za radę ale na wyświetlaczu nie ma różnicy czy x01 czy 0x02 jest tylko F06. Rozumiem że możliwe że jest coś z blokadą drzwi?
    Piotr2608

Level 41  
    roznicowka wrote:
    Rozumiem że możliwe że jest coś z blokadą drzwi?

No raczej... wiem, że nie ma 0x01 czy 0x02 bo są dostępne po podłączeniu interfejsu diagnostycznego. Opisałem wszystkie warianty tegoż błędu.

Kenworth 18 wrote:
    Lista kodów błędów: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1421444.html]
    Ta lista kodów błędów wprowadza w błąd. To są kody błędów do pralek z modułem EVOII
    a kolega roznicowka ma w swojej pralce moduł Arcadia3.

Tutaj to samo:
    kisiek wrote:
    http://hundred-worries.com/pl/advices/2505

Problem z górnym panelem do błąd F09 lub F12.
    ... wyjątkiem może być błąd F09 z podkodem 0x81, 0x82 czy 0x83 - podkody dotyczą wtedy uszkodzenia w obszarze DSP falownika.
    roznicowka
    Level 8  
    No to w końcu nie wiem czy to wina modułu czy tej blokady? Niby zamyka i otwiera, ale tak jakby było to pół sekundy później niż wcześniej jak wszystko było ok...
  • Helpful post
    Piotr2608

Level 41  
    roznicowka wrote:
    No to w końcu nie wiem..To wina modułu czy tej blokady?

Zacznij po kolei sprawdzać to co Ci napisałem. Możesz na samym początku sprawdzić czy aby w gniazdku napięcie wynosi 230V. Moduł może być uszkodzony ale mocy (ten na dole). Uszkodzeniu mógł ulec triak blokady - najprawdopodobniej ACSxxxx. Możesz sprawdzić czy grzałka nie ma upływności (w nowych modelach pralek wszystko jest możliwe).
    Na pewno nie jest to wina górnego modułu. Jeżeli wszystko okaże się sprawne, należy przeprogramować dolny moduł ale to raczej ostateczność.
    A swoją drogą - pralka nie jest na gwarancji?
    roznicowka
    Level 8  
    Piotr2608 wrote:
    A swoją drogą - pralka nie jest na gwarancji?
    No niestety już nie jest.Jest z lipca 2015 r., a jest możliwość sprawdzenia multimetrem blokadę drzwiczek?
  • Helpful post
    Piotr2608

Level 41  
    roznicowka wrote:
    A jest możliwość sprawdzenia multimetrem blokadę drzwiczek?

Pewnie jest - ja nigdy tego nie czyniłem, jeżeli było podejrzenie uszkodzenia blokady, podmieniałem ją na nową.
    Zawsze można sprawdzić napięcie na blokadzie, powinno wynosić 230V
    roznicowka
    Level 8  
    Ok. i dzięki za pomoc. Na razie mam już jej dosyć i kupiłem drugą. Szkoda na złom wyrzucać. Zawsze były jakieś problemy z kablami ..cos nie łączyło ale wystarczyło spryskać sprayem do styków i pomagało. Wezmę się za nią w sobotę ;-)