Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka klimatyzatora na pompę ciepła

04 Maj 2019 19:02 336 7
 • Poziom 2  
  Witam. Mam dom wielkości 150m2 ,w całym domu wodne ogrzewanie podłogowe( rozmieszczone co 7 cm). Jestem na etapie wyboru źródła ciepła . Zastanawiałem się nad przerobieniem klimatyzatora na pc. Chciałbym grzać dom głównie w drugiej taryfie. Czy mógł by mi kto doradzić ,czy potrzebny jest mi bufor? Czy jestem w stanie grzać z takiej pompy ciepłą wodę? Za jakim klimatyzatorem najlepiej rozglądać?
 • Poziom 20  
  Teraz sprzedają pompy ciepła typu monoblok w cenach ok 8 tys zł , monoblok o tyle lepszy że ma w sobie gaz i całe sterowanie ty tylko do tego podłączasz rurki do rozdzielacza podłogówki i działa oczywiście na glikolu lub czymś niezamarzającym , te przeróbki na dobre ci nie wyjdą a to z prostej przyczyny że nikt nie będzie się z tobą dzielił wiedzą za friko oni najlepiej za 30 tysi by ci połączyli . też chyba monobloka sobie sprawię puki są .
 • Poziom 29  
  I jeszcze w 2 taryfie, co z tego że prąd tańszy jak powietrze dużo chłodniejsze.
 • Pomocny post
  Specjalista urządzeń chłodniczych
  Jak masz gaz przy działce odpuść sobie pompę ciepła domowej konstrukcji. Jeśli planujesz panele fotowoltaiczne to odpuść sobie gaz. Jeśli pójdziesz w stronę samoróbki to muszisz liczyć na zakup lub wypożyczenie narzędzi specjalistycznych np. pompa próżniowa, spawarka propan-tlen. Sprawdź allegro i olx szukaj markowych urządzeń mają najlepiej opisaną dokumentacje. Najprościej to wstawić dwie pompy jedną do cwu drugą do co.
 • Poziom 2  
  Gazu niestety nie mam , co do sprzętu to tak się złożyło że go mam . Kombinować z buforem i taryfo nocną ?
 • Specjalista urządzeń chłodniczych
  Jaki masz sprzęt ?? Każdy bufor to strata ciepła no chyba ze bufor stoi w pokoju to żadna strata. Może taryfa dla posiadaczy pomp ciepła G12 W.
  https://instalreporter.pl/wp-content/uploads/...5_11-porada-Która-taryfa-dla-pompy-ciepła.pdf
 • Poziom 2  
  Chodziło mi o narzędzia do przerobienia klimatyzatora . Odnośnie klimatyzatora to dopiero będę się rozglądał.