Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeróbka klimatyzatora na pompę ciepła

Fraczek92 04 May 2019 19:02 16317 7
 • #1
  Fraczek92
  Level 6  
  Witam. Mam dom wielkości 150m2 ,w całym domu wodne ogrzewanie podłogowe( rozmieszczone co 7 cm). Jestem na etapie wyboru źródła ciepła . Zastanawiałem się nad przerobieniem klimatyzatora na pc. Chciałbym grzać dom głównie w drugiej taryfie. Czy mógł by mi kto doradzić ,czy potrzebny jest mi bufor? Czy jestem w stanie grzać z takiej pompy ciepłą wodę? Za jakim klimatyzatorem najlepiej rozglądać?
 • #2
  berthold61
  Level 26  
  Teraz sprzedają pompy ciepła typu monoblok w cenach ok 8 tys zł , monoblok o tyle lepszy że ma w sobie gaz i całe sterowanie ty tylko do tego podłączasz rurki do rozdzielacza podłogówki i działa oczywiście na glikolu lub czymś niezamarzającym , te przeróbki na dobre ci nie wyjdą a to z prostej przyczyny że nikt nie będzie się z tobą dzielił wiedzą za friko oni najlepiej za 30 tysi by ci połączyli . też chyba monobloka sobie sprawię puki są .
 • #4
  strucel
  Level 34  
  I jeszcze w 2 taryfie, co z tego że prąd tańszy jak powietrze dużo chłodniejsze.
 • Helpful post
  #5
  p.obelix
  Refrigeration equipment specialist
  Jak masz gaz przy działce odpuść sobie pompę ciepła domowej konstrukcji. Jeśli planujesz panele fotowoltaiczne to odpuść sobie gaz. Jeśli pójdziesz w stronę samoróbki to muszisz liczyć na zakup lub wypożyczenie narzędzi specjalistycznych np. pompa próżniowa, spawarka propan-tlen. Sprawdź allegro i olx szukaj markowych urządzeń mają najlepiej opisaną dokumentacje. Najprościej to wstawić dwie pompy jedną do cwu drugą do co.
 • #6
  Fraczek92
  Level 6  
  Gazu niestety nie mam , co do sprzętu to tak się złożyło że go mam . Kombinować z buforem i taryfo nocną ?
 • #7
  p.obelix
  Refrigeration equipment specialist
  Jaki masz sprzęt ?? Każdy bufor to strata ciepła no chyba ze bufor stoi w pokoju to żadna strata. Może taryfa dla posiadaczy pomp ciepła G12 W.
  https://instalreporter.pl/wp-content/uploads/2015/11/IR_2015_11-porada-Która-taryfa-dla-pompy-ciepła.pdf
 • #8
  Fraczek92
  Level 6  
  Chodziło mi o narzędzia do przerobienia klimatyzatora . Odnośnie klimatyzatora to dopiero będę się rozglądał.