Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch gbh 5-40 de po wymianie wirnika iskrzenie , nie równa praca

04 Maj 2019 13:20 126 2
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z Bosch gbh 5-40 de tzn po wymianie wirnika + szczotek + łożysk na maksymalnych obrotach jest nie równomierna praca silnika oraz iskrzenie na komutatorze dość mocne wirnik chiński zamiennik (sprawdzony na zwarciownicy jest dobry
    - powodów do reklamacji nie ma :-( ) stojan podmieniony na drugi bez zmian . wszystko podmienione sprawdzone a dalej za wysoki prąd na komutatorze

Nie dopisuj się do starych wiadomości tylko załóż nową.
    [mod="Krzysztof Reszka"] 3.1.19. Publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.
  • Poziom 4  
    Sprawdź czy kręci się w dobra stronę, skoro jest dobry nie ma przerw to całkiem możliwe że kręci się nie w tą stronę, chociaż jest też możliwość że został źle uzwojony, ale pierw sprawdź obroty komutatora, jak coś można je zmienić =)
  • Poziom 2  
    Kręci się w dobrą stronę , a jeśli chodzi o uzwojenia na wirniku też o tym myślałem po sprawdzeniu na zwarciownicy przemierzyłem go omomierzem na najniższej skali, wartość cewek identyczna . Na komutatorze też wygląda iż nie jest pomylona kolejność. Jedyne czego nie podmieniałem to kolejny wirnik, zastanawiam się co lepsze czy polski zamiennik z Kutna czy przewinięcie oryginału tylko zostało jakieś 50% zębatki?