Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Atego 2 - Wymiana lamp przednich

04 Maj 2019 21:09 108 6
  • Poziom 8  
    Witam wymieniłem lampy przednie zwykłe na z halogenami przeciwmgielnymi. Nie działają. Z tego co się orientuję wiązka elektryczna jest jedna do wszystkich taka sama , przełącznik jest bez przednich halogenów , choć ma dwa skoki , jak w tym co ma rysunek holegeny przednie. Nie wiem czy kupić przełącznik, czy jakiś przekaźnik, może jakiś bezbiecznik ktoś przerabiał ten temat. Pozdrawiam Marcin
  • Poziom 33  
    Jaka przeróbka?
    Musisz mieć odpowiedni włącznik oraz poczekać jak ktoś rzuci odpowiednim schematem elektrycznym. Być może jest przekaźnik, jednakże musisz się wstrzymać.
  • Poziom 8  
    Założyłem lampy z halogenami a miałem bez nich.
  • Spec od Mercedesów
    Odłącz wtyczkę z reflektora i policz piny. Jak jest 7 to w wiązce są kable do halogenów (kabel żółto-biały). Możesz zdjąć obudowę wtyczki i podejrzeć) Jak jest sześć pinów we wtyczce to kabli do halogenów nie ma. Zresztą bym się zdziwił jakby były.
  • Poziom 8  
    Z tego co pamiętam, nie było pustych pinów we wtyczce. Jeszcze sprawdzę czy przewody idą do wtyczki.
  • Spec od Mercedesów
    No to teraz poszukaj we wtyczce kabla żółto/białego (taki jest przewidziany wg schematu dla tego auta), zobacz czy w reflektorze ten pin jest połączony z żarówką światła przeciwmgłowego, zobacz czy przy głównym włączniku świateł jest ten przewód, podaj na niego prąd i zobacz, czy światła przeciwmgłowe świecą. Żadnych przekaźników w tym układzie nie ma.