Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router w domu - rozszerze sygnału na piętro

04 Maj 2019 23:21 180 8
  • Poziom 6  
    Witam,

W domu na parterze posiadam router Huawei od T-Mobile (niby „mobilny” bo z karta SIM, ale ze stałym zasilaniem). Na dole zasięg łapie bardzo dobrze, problem jest na pietrze - jedna kreska, często przerywa. Na pietrze, w pokoju dziecięcym, chcę zamontować kamerę WiFi (videonianie te bez wifi mocno się zacinają, może z powodu instalacji ogrzewania podłogowego zasięg średnio łapie przez sufit) - w pokoju dziecięcym mam gniazdko internetowe, i takie samo jest na parterze koło routera - jakie urządzenie musiałbym teraz kupic, aby na górze stał tak jakby drugi router, który dla urządzeń na piętrze dostarczał by internetu z tego routera co jest na parterze, jednocześnie przekazując sygnał z kamerki między piętrem a parterem (na parterze z routerem połączony byłby tablet zbierający obraz z kamerki)? Switch, access point, czy inne cudo?
  • Specjalista Sieci, Internet
    drcs napisał:
    Huawei od T-Mobile (niby „mobilny” bo z karta SIM, ale ze stałym zasilaniem).

Jaki model? Ma port LAN? czy tylko dostęp na WiFi?
  • Poziom 6  
    Zapomniałem napisać, oczywiście że ma :)

Model: Huawei B528s - 23a
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Skoro masz Port LAN w routerze oraz kable w ścianach to brakuje CI tylko urządzenia końcowego.
    Jeśli nie planujesz dodatkowych urządzeń na kablu ( np TV PC itp) to wystarczy Ci zakup zwykłego AP lub routera z WiFi. Jako AP możesz też użyć repeatera np TP-Link WA850RE.
  • Poziom 6  
    O, nie pomyślałem o zwykłym routerze wifi, dzięki.

Tak się składa, że leży gdzieś u mnie router wifi D-Link DIR-600 - wystarczy że kablem RJ45 wepnę go na piętrze, router z Huawei kablem wepnę na parterze, i będzie działać - na pietrze będzie internet, a sygnału kamerki na dole będzie tak dobry, jak na pietrze?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Tak. Tylko.
    Dodatkowy router wpinasz do dowolnego portu LAN.
    Na tym routerze wyłączasz DHCP.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    drcs napisał:
    a sygnału kamerki na dole będzie tak dobry, jak na pietrze?

Tak
    drcs napisał:
    wystarczy że kablem RJ45 wepnę go na piętrze

Trzeba jeszcze wyłączyć na nim serwer DHCP, inaczej oba routery będą przypisywały adresy IP z różnymi bramami domyślnymi.
  • Poziom 6  
    Dzieki wielkie za pomoc 👍🙂