Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buggy dla dziecka z silnikiem elektrycznym

ananasowo 05 Maj 2019 01:15 570 22
    ananasowo
    Poziom 5  
    Witam,

Mam w planach zbudować od podstaw Buggy dla swojego syna (synów bo drugi jest w drodze :) ) napędzane silnikiem elektrycznym.

Jakie silniki polecacie do takiego przedsięwzięcia? Myślałem o silnikach 2x 250W 24V z wózka inwalidzkiego. Nie potrzebuje w nim dużej prędkości, wręcz jest ona niepożądana, ale żeby dał rade jeździć po małych górkach trawniku, piasku itd. Syn będzie miał w przyszłym roku 3,5 lat. W sam raz żebym zdążył wszystko złożyć, pospawać itd.

Jak sprawdziły by się inne silniki np. z roweru elektrycznego? Czy jest coś lepszego co dało by pożądany efekt dla takiego projektu? konstrukcja była by wyglądać mniej więcej jak na zdjęciu.

Pozdrawiam Marcin.

Buggy dla dziecka z silnikiem elektrycznym

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    gromleon
    Poziom 33  
    Kup sobie quada elektrycznego 800 watt lub wiecej. Mniej mocy nie ma sensu , małe prędkości też niedługo zrobia sie nudne. Wiem bo trenuje na takim quadzie 5 latke i zaczyna byc za wolno i nudno. Pojazd ma ten co kupiłem dodatkowym kluczykiem ustalana max prędkość. Ma dość nisko środek cieżkości i trudno go przewrocić.
    ananasowo
    Poziom 5  
    Zależy mi żeby zrobić go samemu. Druga sprawa o której nie pisałem, myślę żeby za parę lat przerobić go i włożyć silnik spalinowy. Ale narazie to pomijam, bo nie jest to problem na teraz. Tak więc moje pytanie nadal aktualne, jakie silniki polecacie do takiego samochodziku?
    gromleon
    Poziom 33  
    To ja polecam ten 800 watt 36 v, są do niego tanie regulatory i zębatki. Oś tylna w takim małym pojeździe możesz zrobić na sztywno. Wyjdzie taniej niż dwa silniki i kombinowanie z niezależnym napędem dla tych silników, ktore podałeś. A skoro ma to być pod silnik spalinowy to konstrukcja musi być solidna i te 500 watt na trawie może być za mało. A poruszanie się tempem slimaka szybko się znudzi.
    robert1.5 dci
    Poziom 13  
    Wszystko dobrze, tylko ja bym założył jednak spalinowy silnik.

Dodano po 1 [minuty]:

Mój,syn miał hulajnoge elektryczna 36v .w praktyce dystans 5-7 km,a drugi syn qlada tez rewelacja nie bylo

Dodano po 5 [minuty]:

Proponuję poszukać czegoś takiego w dobrej cenie
    https://m.olx.pl/oferta/hulajnoga-spalinowa-p...torynka-CID767-IDzwDb0.html#position=5&page=4
    Silnik ma starter elektryczny. I bardzo dobry cichy tłumik..
    robert1.5 dci
    Poziom 13  
    Do tego 3 akumulatory
    gromleon
    Poziom 33  
    Quad elektryczny, który za kupiłem ma silnik taki jak z aukcji. Czas jazdy ok 3 do 4 godzin a prędkośc do 25 km/h , dla małego dziecka to już sporo , spalinowy na razie za mocny i nie potrzebny hałas . Wszystko zależy od pojemności akumulatora. Zaczniesz to składać to wyjdzie dwa razy tyle co gotowy produkt.
    robert1.5 dci
    Poziom 13  
    Pytanie po czym będzie ten pojazd jezdzil

Dodano po 1 [minuty]:

3-4 h to raczej na pierwszym biegu..po kostce brukowej kolo domu
    gromleon
    Poziom 33  
    robert1.5 dci napisał:
    Pytanie po czym będzie ten pojazd jezdzil

Dodano po 1 [minuty]:

3-4 h to raczej na pierwszym biegu..po kostce brukowej kolo domu

Trawnik asfalt droga gruntowa na takiej nawierzchni raczej do tych 25 sie nie rozpedzi. Quadzik smiga już tak drugi rok. Nie zarzucaj mi kłamstwa . Jest w nim 3 akumulatory dość spore.
    ananasowo
    Poziom 5  
    Świetnie, takie osiągi, czas pracy itd mi odpowiada. Pewnie bym to gdzieś znalazł na forach ale skoro już są tu osoby które się znają to zapytam. Jaka zębatke/przełożenie zastosowalibyscie? Na silniku jest jakaś zębatka 11z. Jakie byłyby najbardziej odpowiednie?
    robert1.5 dci
    Poziom 13  
    Mam takiego klada, wiec nie kłamie.. a do hulajnogi zakładałem silnik spalinowy,bo syn na nowych akumulatorach nie mógł ze szkoły wrócić,jak zobaczyła górę. Chodz hulajnoga miała 1000w i 36v a producenci podają zasięg 25-30km

Dodano po 1 [minuty]:

To Bugi jak na zdjęciach,ma koła cięższe niż ten cały quad

Dodano po 1 [minuty]:

Zebatka w wadzie ma ponad 60 zebow

Dodano po 1 [minuty]:

Sorki quadzie

Dodano po 5 [minuty]:

Jedyną zaletą,silnika elektrycznego...to bieg wsteczny
    gromleon
    Poziom 33  
    To wyglada na to ze mamy zupelnie inne zabawki bo na tym moim ja sam smigałem co prawda na trawie troche zwalnia ale asfalcie nieźle sobie ze mna radzi. Normlnie dwojka dzieci w wieku 10 spokojnie razem na tym śmiga. Wiec zapewne razem mamy rację.
    robert1.5 dci
    Poziom 13  
    Mamy takie same..

Dodano po 45 [sekundy]:

Weź siądź na niego i przejedź 3 kilometry.

Dodano po 4 [minuty]:

Przy tej masie pojazdu,co na zdjęciu będzie to jeździło tylko po asfalcie..zresztą widać za tam jest silnik spalinowy czterosowowy 4.5 km
    gromleon
    Poziom 33  
    robert1.5 dci napisał:
    Mamy takie same..

Dodano po 45 [sekundy]:

Weź siądź na niego i przejedź 3 kilometry.

Człowieku weź sie ogarnij, skad na boga wiesz co kupiłem i jak sie sprawuje to że ty kupiłeś jakiegoś bubla albo oczekuwałeś nie wiadomo czego od zabawki nie oznacza że każdy ma to samo. A co ma test jazdy dorosłego na zabawce? Co w ten sposób udowodnie? Smiga na tym dziecko i jest tak ja opisałem wyżej. Kup sobie i dla dziecka jakiegoś quada ze 250 chociaż i nie marudź. Jakoś nie wyobrażam sobie posadzenia dziecka w wieku 5 lat na spalinowkę . Na to przyjdzie czas!
    robert1.5 dci
    Poziom 13  
    Po pierwsze
    Popatrz na zdjęcie..masz wyobraźnię jakąś?ten pojaz na zdjęciu ma koło cięższe niż połowa, tego twojego Quadzika.. to koła od jakiegoś traktora ogrodniczego, wiec jaka będzie masa pojazdu?dołóż ramę,nie z chińskich rurek o grubości,1.2 mm.. to jaka będzie masa pojazdu?taka ja Twoja z całym tym quadzikiem..widać że w życiu nigdy nic nie robiłeś,zero doświadczenia, tym bardziej praktyki
    gromleon
    Poziom 33  
    robert1.5 dci napisał:
    Po pierwsze
    Popatrz na zdjęcie..masz wyobraźnię jakąś?ten pojaz na zdjęciu ma koło cięższe niż połowa, tego twojego Quadzika.. to koła od jakiegoś traktora ogrodniczego, wiec jaka będzie masa pojazdu?dołóż ramę,nie z chińskich rurek o grubości,1.2 mm.. to jaka będzie masa pojazdu?taka ja Twoja z całym tym quadzikiem..widać że w życiu nigdy nic nie robiłeś,zero doświadczenia, tym bardziej praktyki

He he , ale to do mnie pissesz? Coś te twoje wróżbiarstwo słabe, skad znowu wiesz jakich kół i ramy użyje autor? Przecież to tylko zdjecie pogladowe, a ty już wiesz co autor zbuduje i jakie bedzie miało parametry. O moja prace tworczą sie martw radze sobie . Jak bym z dzieckiem pisał.
    ananasowo
    Poziom 5  
    Zgadza się, nie mam doświadczenia ani praktyki. Jeśli chciałeś mi dociąć to Ci się nie udało bo wiem, że to prawda :) Dlatego zapytałem jak silnik byłby odpowiedni. To nie ma być maszyna wyczynowa tylko zabawka dla dziecka i zajawka do majsterkowania, motoryzacji i fanu z tego wszystkiego. Jeśli macie jakieś inne pomysły to jestem ich bardzo ciekaw jako osoba bez doświadczenia i praktyki.
    ananasowo
    Poziom 5  
    Nie ważne. Nic to nie wnosi do tematu. Jeśli uważasz, że całość będzie zbyt cieżka na taki silnik a oczywiście możesz mieć rację, to proszę, może masz jakiś inny pomysł, mocniejszy silnik, może jakiś przykład? jakaś aukcja albo ogłoszenie. Chyba po to tu piszemy żeby sobie pomóc a nie demotywować do zrobienia czegoś samemu.

Oooo właśnie, dziękuje za linka powyżej, (dodałeś go gdy już pisałem posta)
    Tylko taki quad będzie miał chyba jeszcze słabszy silnik niż ten z aukcji parę postów wyżej? jeśli się go obuduje ramą to da radę to pojechać?
    gromleon
    Poziom 33  
    https://m.youtube.com/watch?v=Nj6teiSO68U popatrz tak zachowuje sie ten 800 watt , masa jak ważyłem około 50 kg. Moj quad jest inny. Dla 4 latka to spora moc tylko właśnie, nie przesadź z masa. Nie zakładaj że kiedyś zalożysz silnik spalinowy. Zrob fajnego elektryka a jak zrobi sie niewystarczajacy to sprzedaj i kup lub zrób spalinowy.[/film]
    pawlik722
    Poziom 21  
    A ja jednak polecam silnik spalinowy z mini motorka chińskiego. Nie jest zbyt mocny A na przekładni wjedzie wsZędzie i nie będzie problemu ze utknie w ogrodZie międZy kwiatami😅