Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buggy dla dziecka z silnikiem elektrycznym

ananasowo 05 Maj 2019 01:15 1998 22
  • Witam,

Mam w planach zbudować od podstaw Buggy dla swojego syna (synów bo drugi jest w drodze :) ) napędzane silnikiem elektrycznym.

Jakie silniki polecacie do takiego przedsięwzięcia? Myślałem o silnikach 2x 250W 24V z wózka inwalidzkiego. Nie potrzebuje w nim dużej prędkości, wręcz jest ona niepożądana, ale żeby dał rade jeździć po małych górkach trawniku, piasku itd. Syn będzie miał w przyszłym roku 3,5 lat. W sam raz żebym zdążył wszystko złożyć, pospawać itd.

Jak sprawdziły by się inne silniki np. z roweru elektrycznego? Czy jest coś lepszego co dało by pożądany efekt dla takiego projektu? konstrukcja była by wyglądać mniej więcej jak na zdjęciu.

Pozdrawiam Marcin.

Buggy dla dziecka z silnikiem elektrycznym

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    ananasowo
    Poziom 6  
    ananasowo napisał 15 postów o ocenie 6, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2015 roku.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    ananasowo
    Poziom 6  
    Zależy mi żeby zrobić go samemu. Druga sprawa o której nie pisałem, myślę żeby za parę lat przerobić go i włożyć silnik spalinowy. Ale narazie to pomijam, bo nie jest to problem na teraz. Tak więc moje pytanie nadal aktualne, jakie silniki polecacie do takiego samochodziku?
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    robert1.5 dci
    Poziom 13  
    Wszystko dobrze, tylko ja bym założył jednak spalinowy silnik.

Dodano po 1 [minuty]:

Mój,syn miał hulajnoge elektryczna 36v .w praktyce dystans 5-7 km,a drugi syn qlada tez rewelacja nie bylo

Dodano po 5 [minuty]:

Proponuję poszukać czegoś takiego w dobrej cenie
    https://m.olx.pl/oferta/hulajnoga-spalinowa-p...torynka-CID767-IDzwDb0.html#position=5&page=4
    Silnik ma starter elektryczny. I bardzo dobry cichy tłumik..
    robert1.5 dci
    Poziom 13  
    Do tego 3 akumulatory
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    robert1.5 dci
    Poziom 13  
    Pytanie po czym będzie ten pojazd jezdzil

Dodano po 1 [minuty]:

3-4 h to raczej na pierwszym biegu..po kostce brukowej kolo domu
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    ananasowo
    Poziom 6  
    Świetnie, takie osiągi, czas pracy itd mi odpowiada. Pewnie bym to gdzieś znalazł na forach ale skoro już są tu osoby które się znają to zapytam. Jaka zębatke/przełożenie zastosowalibyscie? Na silniku jest jakaś zębatka 11z. Jakie byłyby najbardziej odpowiednie?
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    robert1.5 dci
    Poziom 13  
    Mam takiego klada, wiec nie kłamie.. a do hulajnogi zakładałem silnik spalinowy,bo syn na nowych akumulatorach nie mógł ze szkoły wrócić,jak zobaczyła górę. Chodz hulajnoga miała 1000w i 36v a producenci podają zasięg 25-30km

Dodano po 1 [minuty]:

To Bugi jak na zdjęciach,ma koła cięższe niż ten cały quad

Dodano po 1 [minuty]:

Zebatka w wadzie ma ponad 60 zebow

Dodano po 1 [minuty]:

Sorki quadzie

Dodano po 5 [minuty]:

Jedyną zaletą,silnika elektrycznego...to bieg wsteczny
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    robert1.5 dci
    Poziom 13  
    Mamy takie same..

Dodano po 45 [sekundy]:

Weź siądź na niego i przejedź 3 kilometry.

Dodano po 4 [minuty]:

Przy tej masie pojazdu,co na zdjęciu będzie to jeździło tylko po asfalcie..zresztą widać za tam jest silnik spalinowy czterosowowy 4.5 km
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    robert1.5 dci
    Poziom 13  
    Po pierwsze
    Popatrz na zdjęcie..masz wyobraźnię jakąś?ten pojaz na zdjęciu ma koło cięższe niż połowa, tego twojego Quadzika.. to koła od jakiegoś traktora ogrodniczego, wiec jaka będzie masa pojazdu?dołóż ramę,nie z chińskich rurek o grubości,1.2 mm.. to jaka będzie masa pojazdu?taka ja Twoja z całym tym quadzikiem..widać że w życiu nigdy nic nie robiłeś,zero doświadczenia, tym bardziej praktyki
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    ananasowo
    Poziom 6  
    Zgadza się, nie mam doświadczenia ani praktyki. Jeśli chciałeś mi dociąć to Ci się nie udało bo wiem, że to prawda :) Dlatego zapytałem jak silnik byłby odpowiedni. To nie ma być maszyna wyczynowa tylko zabawka dla dziecka i zajawka do majsterkowania, motoryzacji i fanu z tego wszystkiego. Jeśli macie jakieś inne pomysły to jestem ich bardzo ciekaw jako osoba bez doświadczenia i praktyki.
    ananasowo
    Poziom 6  
    Nie ważne. Nic to nie wnosi do tematu. Jeśli uważasz, że całość będzie zbyt cieżka na taki silnik a oczywiście możesz mieć rację, to proszę, może masz jakiś inny pomysł, mocniejszy silnik, może jakiś przykład? jakaś aukcja albo ogłoszenie. Chyba po to tu piszemy żeby sobie pomóc a nie demotywować do zrobienia czegoś samemu.

Oooo właśnie, dziękuje za linka powyżej, (dodałeś go gdy już pisałem posta)
    Tylko taki quad będzie miał chyba jeszcze słabszy silnik niż ten z aukcji parę postów wyżej? jeśli się go obuduje ramą to da radę to pojechać?
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1