Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Mynute Green 20 R.S.I okresowo buczy i wibruje

05 May 2019 10:34 1281 4
 • Level 10  
  Od kilku dni mam kocioł Beretta mynute Green E 20 R.S.I. Uruchamiany przez serwisanta. Kocioł podczas pracy w ciągu 20-30 sekund potrafi buczeń oraz wibrować. Trwa to przez około 10-15 sekund. Później pracuje normalnie i znowu buczy w podobnym cyklu. Kocioł służy mi do ogrzewania podłogówki (wygrzewam jastrych). Temperatura pracy to przedział od 20 do 35 st (zmieniam raz na 2-3 dni, bo tak mam na instrukcji wygrzewania jastrychu).
  Serwisant, uruchomił kociol, sprawdził sprawność, wypełnił dokumentację, niestety kocioł nie został w pełni uruchomiony, bo instalacja CO podłogówki była zapowietrzona. Odpowietrzyłem ją w dniu nastepnym. Buczenie jest wyraźnie słyszalne w innych pomieszczeniach czy nawet na zewnątrz budynku. Podczas buczenia czuć też wibracje na kotle. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
  Nagrałem filmik, ale nie obrazuje dobrze tego dźwięku (być może mój telefon słabo radzi sobie z rejestracją dźwieku, ale coś tam słychać).

  Link
 • Level 27  
  Próbowałeś odwietrzyć też kocioł? Możliwe ze powietrze z podłogówki dostało się do kotła do wymiennika (i nadal cyklicznie się dostaje). W instrukcji obsługi kotła masz procedurę odpowietrzania kotła. Niby kocioł sam się odpowietrza ale warto sprawdzić.

  link do kotła 25 R.S.I, do 20 R.S.I. nie znalazłem instrukcji. Procedura odpowietrzania kotła 3.11 pewnie jest bardzo podobnie.
  http://beretta.pl/produkt/mynute-green-25-r-s-i-2#toggle-id-3

  Beretta Mynute Green 20 R.S.I okresowo buczy i wibruje
 • Level 10  
  Nie próbowałem tego robić. Czy można to robić we własnym zakresie, samodzielnie czy lepiej aby zrobił to serwisant?

  Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:

  Dziś byłem na budowie i przyjrzałem się jeszcze raz całej instalacji i zauważyłem, że komin jest częściowo wypięty. Nie całkiem, ale był w połowie wypięty (mam też ocieplanie, więc mogło to się stać podczas montażu styropianu itd)

  Jutro będę usuwał piankę i jeszcze raz osadzał komin. Czy to możliwe, że to była przyczyna? Kocioł na razie wyłączłem. Tylko czy nie powinno być tak, że skoro nie był dobrze wpięty komin, to nie powinien wyskoczyć jakiś błąd z tym związany?
 • Level 27  
  Co do odpowietrzania. Jest to do zrobienia we własnym zakresie, jest w instrukcji obsługi użytkownika. Procedura podobna do odpowietrzania grzejników. Nie musi być to przyczyna wibracji i buczenia ale może. Warto sprawdzić. Nic to nie kosztuje. Pilnuj tylko ciśnienia na kotle. Gdyby za bardzo spadło to dolej wody do instalacji przed kolejną rundą odpowietrzania.

  Przy okazji odpowietrzania sprawdź filtr skośny siatkowy na CO, może złapał dużo syfu z nowej instalacji i trzeba go wyczyścić.

  Komin wypięty przy samym kotle czy na wylocie nad dachem?
 • Level 10  
  Wypięty był przy samym kotle.