Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica lub innaa - Łatwość wymiany łożysk

05 Maj 2019 14:02 189 3
  • Poziom 1  
    Dzień dobry.
    Proszę o podpowiedź w sprawie kupna prostej (taniej) pralki w której najłatwiej, domowym sposobem, można wymienić łożyska bębna. Do dzisiaj korzystam z wysłużonej ale ciągle wyglądającej na nową pralki Polar PDT 485.
    Pralka ma 17 lat i przez ten czas wymieniłem jej tylko dwa razy łożyska bębna i raz gumowy fartuch. Na tym koniec usterek, żadnej rdzy itp. Z racji jej wieku domyślam się, że służyć już mi długo nie będzie ponieważ jak sprawdziłem, nie sprzedaje się już do niej nawet części zamiennych. Przeglądając Internet trafiłem na stronę Pralki z wymiennymi łożyskami – Aktualna lista. [Maj 2019] (niestety nie mogę podawać linków do stron)
    Domyślam się, że prostota wymiany łożysk w każdym z podanych na tej stronie modeli będzie różna. W PDT 485 łożyska wymieniłby raczej nawet niewidomy mechanik. Może ktoś z Was poradziłby mi który model pralki wybrać? Jedyne kryterium prostota ww. naprawy.
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Na chwilę obecną to każdy model pralek Amica, Samsung, LG ma rozbieralny zespół piorący i możliwość wymiany łożysk. Czy to się zmieni w przyszłości to już zależy od producentów i czas pokaże. W każdej z obecnie produkowanych pralek z możliwością wymiany łożysk należy wyjąć zespół piorący i go rozpołowić by dostać się do łożysk i uszczelniacza czyli nie jest to już tak łatwa naprawa jak to bywało kiedyś ponieważ wiąże się prawie z całkowitym demontażem urządzenia.
    Jeszcze w kilku seriach pralek Bosch, Siemens można trafić na rozbieralne zbiorniki. Można coś również znaleźć z oferty marki Gorenje i Haier.
  • Poziom 24  
    Co wy macie z tymi wymiennymi łożyskami, dzisiejsze pralki wytrzymują 5 lat i kupujemy następną. Taką taktykę ma pewnie każdy producent i pomimo, że łożyska będą wymienne to siądzie elektronika i wtedy cała zabawa kończy się kupnem nowej pralki.
  • Poziom 36  
    W 95% i więcej przypadków moduł elektroniczny sterujący pralką udaje się naprawić, ale trzeba przyznać, że moduły Amica lub Samsung nie są zbyt lubiane wśród elektroników.
    Nawalić może i słynna Miele więc nie ma sprzętu bezawaryjnego.
    Zdarza się że łożyska potrafią zakończyć żywot tuż po upływie gwarancji czyli po 2 latach użytkowania.
    Oczywiście można zezłomować pralkę, ale przy rozbieralnym zespole piorącym można też nie wielkim nakładem finansowym przywrócić ją do ponownego użytku.
    Obecnie tak wygląda wymiana łożysk w pralce: https://youtu.be/XaFF2-Rl8Nc