Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przygotowanie do malowania - plastikowe elementy

05 Maj 2019 17:02 252 7
  • Poziom 4  
    Witam.
    Jeśli napisałem w złym dziale to z góry przepraszam i prosiłbym o przeniesienie. :)

Chciałbym pomalować plastikowe elementy przy skuterze i proszę was o poradę odnośnie tego jak się przygotować, czym najlepiej odtłuścić itp. Jeśli możecie to podajcie również wasze ulubione marki produktów, które dobrze się spisują przy tego typu rzeczach.
  • Poziom 24  
    Ja malując czachę Yamahy nie szukałem niczego wymyślnego. Odwiedziłem sklep z farbami (mieszalnię) dobrał mi metalik, dokupiłem podkład do plastików, rozcieńczalnik uniwersalny. Dobrze przygotowałem podkład (szlif po podkładzie do plastików drobnym papierem na wodę). Później lakier bazowy i na mokro clar. Wyszło super. Nie ma w skuterze dużych płaskich powierzchni, malowanie jest łatwe.
  • Poziom 28  
    rynio_di napisał:
    Dobrze przygotowałem podkład ( szlif po podkładzie do plastików drobnym papier na wodę ) .później lakier bazowy i na mokro clar . Wyszło super. Nie ma w skuterze dużych płaskich powierzchni , malowanie jest łatwe.
    ... dodałbym jeszcze porządne odpylenie i odtłuszczenie przed nałożeniem pierwszej powłoki - do przemycia nadaje się zwykła benzyna lakowa. Roboty niewiele, a będzie łatwiej i efekt nieco lepszy.
  • Poziom 24  
    Ja pozwoliłem na schnięcie tyle czasu ile potrzeba mi było na przygotowanie pistoletu (umycie z bazy, zmiana dyszy, nie musisz, przygotowanie claru raczej nie trzeba bo jest taki jak trzeba aby malować) to jest 15-20 min. Może lakiernicy pojazdów robią to inaczej, ja robiłem na mokro.
  • Poziom 4  
    Panowie, może od początku co należy kupić i w jakiej kolejności wszytko robić, bo właśnie w tej sprawie tych całych podkładów, baz, itp. jestem całkowicie zielony.

Jest jakiś pomysł ?
  • Poziom 4  
    Naprawdę nikt nie może pomóc ?
  • Poziom 42  
    rynio_di napisał:
    Odwiedziłem sklep z farbami (mieszalnię) dobrał mi metalik, dokupiłem podkład do plastików, rozcieńczalnik uniwersalny.

Tu masz bardzo dobrą odpowiedź.