Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zetor Major - Zawór spustowy powietrza cały czas wypuszcza powietrze

05 Maj 2019 18:31 90 2
  • Poziom 4  
    Witam. M am problem z układem pneumatycznym powietrza w traktorze Zetor Major. Zawór spustowy powietrza, cały czas się odzywa. Po odpaleniu jest cisza, ale jak tylko dobije powietrze,m to zaczyna wypuszczać powietrze co sekunda lub dwie. Wczesniej tak nie było. Po odpaleniu ciągnik dobił powietrze, zawór się odezwał i była cisza. Może po jakimś czasie odezwał się. Nie wiem, czy sprężarka bije cały czas powietrze, czy jest jakieś sterowanie tą sprężarką? Proszę o pomoc.
  • Poziom 29  
    Sprężarka bije cały czas. Jeśli zawór się odzywa to upuszcza nadmiar. Ogólnie po osiągnięciu zadanego ciśnienia powinien odtworzyć odpowietrzenie dla sprężarki i powinna pracować w stanie jałowym (bić w atmosferę). Jeśli stale zrywa stawiam że uległ uszkodzeniu. Można zmierzyć ciśnienie w układzie.
  • Poziom 17  
    Podejrzewam, że wystarczy upuścić trochę powietrza np. naciskając kilka razy pedał hamulca i ten zawór się uciszy/zamknie. Wszystko zależy od czułości zaworu i ile upuszcza naraz. Myślę, że wszystko jest oki, jeśli manometr pokazuje prawidłowe ciśnienie w układzie.
    U mnie na starym zaworze upuszczał właśnie rzadziej, ale więcej naraz, a po wymianie na nowy po dobiciu pozostaje otwarty aż do spadku ciśnienia o ileś tam (na manometrze w ciągniku trudno wychwycić różnicę).