Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 406 2.0 HDI - sterownik silnika nie steruje wentylatorem chłodnicy

binges2 05 May 2019 19:12 1125 8
    binges2
    Level 8  
    Witam
    niestety elektryk potwierdził moje podejrzenia, że sterownik silnika nie załącza wentylatora po otrzymaniu sygnału od czujnika temperatury
    Po odczytaniu błędów nadal jest komunikat
    "Stały błąd. Obwód mala prędkość GMV - zwarcie do plusa" - czy ktoś z Was miał taki błąd w Peugeot ?
    jest też jakiś błąd przejściowy o FRIC (coś że brak obrotów wentylatora pomimo zadanej temperatury)
    Czy kiedykolwiek naprawialiście komputer silnika z powodu braku sterowania masy na przekaźnik który załącza wentylator ?
    jaki koszt takiej naprawy i jaki serwis ?
    Z góry dziękuje za każdą odpowiedź...
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    pepe150
    Level 36  
    Łatwiej będzie kupić drugi komputer i przełożyć pamięć, albo wyciąć Immo.
    madamsz1
    Level 38  
    Który to rok tego auta ?
    binges2
    Level 8  
    madamsz1 wrote:
    Który to rok tego auta ?

2001r. po lifcie
    Peugeot 406 2.0 HDI 110KM RHZ
    sterownik Bosch EDC 15 C2 (chyba variant 2)
    pepe150
    Level 36  
    Jeszcze podaj czy 1 wtyczka czy 3 wtyczki.
    binges2
    Level 8  
    pepe150 wrote:
    Jeszcze podaj czy 1 wtyczka czy 3 wtyczki.

1 wtyczka na 86 pinów
    obecnie nie mam auta u siebie i nie moge pojśc aby zrobic zdjecie
    jeżeli znajdę drugi sterownik, to jaki może byc koszt przełożenia pamięci i przy okazji wykasowanie immo ?
    madamsz1
    Level 38  
    Tam są chyba dwa przekaźniki do sterowania dwóch prędkości wentylatora. Na żadnej nie chodzi ?
    binges2
    Level 8  
    madamsz1 wrote:
    Tam są chyba dwa przekaźniki do sterowania dwóch prędkości wentylatora. Na żadnej nie chodzi ?

Witam ponownie
    znow mam tego Puga do naprawy
    czyli na 100% komputer silnika nie podaje masy na przekaźnik od wentylatora - robiłem obejście drugim przewodem z kompa do przekaźnika i nic...
    kiedy połączę ten przewód do (-) akumulatora to wentylator zaczyna pracować na 1 biegu
    kupiłem drugi identyczny komputer z którego mogę tylko odczytać błędy - na szczęście nie ma tam błędu "Stały błąd. Obwód mala prędkość GMV - zwarcie do plusa"
    myślałem ze będę mógł zrobić test wentylatora z pozycji PP2000 ale nic innego nie mogłem zrobić po za odczytaniem błędów - czy to normalne ?
    kupiłem ten drugi komputer aby zrobić klona - czy ktoś z Was ma jakiś sprawdzony i tani zakład który to zrobi i przy okazji usunie immo ?
    jaki może być orientacyjny koszt naprawy tego oryginalnego sterownika w którym działa wszystko oprócz sterowania wentylatorem ?
    binges2
    Level 8  
    zrobiłem klona sterownika, poprosiłem o dodatkowe usuniecie immo
    po podłączeniu pod kompa wywala błąd od immo - BSI nie widzi nowego sterownika silnika
    błąd stały P1517
    czy muszę jakoś sparować ten nowy sklonowany sterownik ?