Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora

05 Maj 2019 21:05 279 33
  • Poziom 4  
    Witam,

Posiadam laptopa Acer Aspire V3-571G o poniższych parametrach:

Procesor: i3-2350M
    Pamięć ram: 6GB ram 1333MHz
    Grafika: Nvidia GeForce 630M
    Dysk: Seagate 500GB

Laptop zakupiony w 2012 roku, nie posiadam aktualnie wolnego funduszu na zakup nowego laptopa czy w jakiś sposób jestem w stanie usprawnić obecny tak aby mieć więcej fps w grach?
    Co najlepiej byłoby wymienić w tym sprzęcie aby uzyskać efekty?
    Bardzo dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Wymiana procesora, pamięci(jednej, by rozszerzyć do 8GB), dysku na SSD - wszystko co możesz zrobić.
  • Poziom 4  
    Jak procesor to i płyta, dobrze myślę?
    Nawet nie wiem co za płytę mam, musiałbym sprawdzić.. kojarzę coś, że kiedy go rozkręcałem miała na sobie napisane "lp-791".
    Mógłbym prosić o poradę jakiego procesora i jakiej płyty szukać w rozsądnym budżecie?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Sam procesor, pokaż zakładki CPU, Memory i Mainboard z CPU-Z.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Fabrycznie były w nich montowane I7-3xxxQM, np i7-3610QM, 3630QM, 3632QM. Tym niemniej w grach najbardziej będzie ograniczała karta graficzna, więc moim zdaniem nie za bardzo warto ładować pieniędzy w ten sprzęt, bo GT630M skutecznie będzie hamować wszelkie gry, niezależnie od reszty.
  • Poziom 4  
    Reasumując nie warto kupować lepszego procesora i ewentualnie dokładać SSD'ka?
    Chciałbym aby chociaż na średnich detalach w grach o średnich wymaganiach systemowych takich jak league of legends czy world of tanks pociągnął te 50-60fps stabilnie. Jest to w ogóle możliwe?
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Jak dasz i5 i RAM to pociągnie i Wf Tanks Link
    Czytaj uwagi użytkowniwk Link_ forum.worldoftanks
    na min. ustawieniach fps 25-80
    na śred, ustawieniach 10-40
    Karta 640 jest słaba w grach, za mocno nie pociągnie , być może nowe drivery coś poprawią !?
    jak masz na grafice RAM z serii GDDR5, to powinno być raczej dobrze na śr. ustawienaich gry

* może nowy DirectX .. stary DirectX 11 jest bad
    :!: :idea: Testy Twojego laptopa +i5 +GT630 i uzyskane fps
    Link

p.s
    Dobrze działana i7-3612QM (2,10-3,10GHz )/ i7 3630Qm ale jego cena powala
  • Poziom 4  
    A co sądzisz o i7-3520m?
    Używki na allegro są bardzo tanie.
    Dual Core 2,9 w turbo 3,6.
    Chyba powinien dość dobrze sobie radzić a nawet pozostawić późniejszą możliwość upgrade'u np. grafiki?
    Nie wiem jak ta płyta główna którą mam aktualnie, komplenie nie znam się na płytach...
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Użyj Aida 64 i daj to co zapisała o twoim laptopie

Skoro masz ten model i chipset HM77 to zapewne to płyta
    Q5WVH LA-7912P rev.? with : chipet SLJ8C HM77 + GF630M

p.s
    Czyszczenie i rozbiórka (osobiscie nie zalecam ) może być róznie po tej operacji przez osoby mało "praktykujące wtej materii) Link
    CPU możliwe do instalacji z HM77 Link
  • Poziom 4  
    Wrzucę jutro co powie aida64 - dzisiaj już nie chcę się przemieszczać i włączać laptopa.
    Rozumiem, że aida pomoże Ci doradzić mi czy wymieniać i na jaki procesor najlepiej wymieniać obecny?

PS: dokładnie tak wygląda moja płyta jak ten model który opisałeś, więc to na 99% ta płyta.
  • Pomocny post
    Clayt napisał:
    i7-3520m

Ma mały sens w porównaniu z wersjami QM, brak literki Q w modelu świadczy o tym, że to procesor dwurdzeniowy. Osiągnie wyższe taktowanie niż I5, ale to wciąż 2 rdzenie (chociaż oczywiście szybsze niż dwa rdzenie w i3). Nie bez powodu jest tańszy od wersji QM.
  • Poziom 4  
    Racja, pytanie tylko czy dużą różnicę zrobią 4 rdzenie taktowane 2,1 w przypadku 3612qm lub 4 rdzenie taktowane 2,4 w przypadku 3630qm w porównaniu do dwóch rdzeni taktowanych 2,9 w przypadku sporo tanszego 3520m?
    I czy moja płyta główna będzie ok zarówno do quad coreów jak i dual corea?
    Jak zdecyduję się na którąś i7 to może warto w czasie pomyśleć o lepszej grafice? Jeżeli tak to co polecacie?
  • Pomocny post
    Jeśli aplikacja, którą będziesz uruchamiał będzie w stanie wykorzystać 4 rdzenie, to kolosalną. Jeśli nie, to rzeczywiście różnica będzie niewielka, a nawet na niekorzyść wolniej taktowanego QM. Z drugiej strony większość nowszych gier robi użytek z czterech rdzeni, a w przypadku nowszych Windowsów, w których dziesiątki procesów ryją cały czas w tle, ta zwiększona liczba rdzeni może być przydatna.
  • Poziom 4  
    Wszystko jasne, bardzo dziękuję za pomoc.

Ostatnia kwestia - jeżeli wymiana grafiki (przy zakupie i7-3610qm/3630qm gtx 630m to na jaką?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Wymiana grafiki na lepszą nie będzie w tym laptopie możliwa. To nie komputer stacjonarny :)
  • Poziom 4  
    Wszystko jasne, dziękuję :)
    Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora
  • Poziom 4  
    Moderowany przez dt1:

Ze względu na dodatkowe pytania dwa wątki zostały scalone, wątek został odblokowany.

Witam,

Posiadam laptopa Acer Aspire V3-571G o poniższych parametrach:

Procesor: i3-2350M
    Pamięć ram: 6GB ram 1333MHz
    Grafika: Nvidia GeForce 630M
    Dysk: Seagate 500GB

Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora

Mam możliwość kupna procesora i7-3630qm, według strony (zamieszczonej poniżej) procesor pasuje do mojej płyty głównej.
    http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/HM77_Express.html

Czy należy wymienić tylko procesor?
    Czy laptop nie będzie się przegrzewał?
    I czy w ogóle jest sens pakować tutaj i7-3630qm?

PS: Głównie komputer służy do grania w mało wymagające gry oraz przeglądania internetu - wiem, że nie ma szans na nim odpalić najnowszych tytułów na 60 FPS :)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

• Poziom 40  
    Tak, możesz po prostu wymienić, ale przegrzewał będzie się na pewno.
    W grach w większości przypadków ograniczeniem będzie ta karta graficzna.
  • Poziom 4  
    Czyli oprócz wymiany samego procesora trzeba wymienić układ chłodzenia?
    Prawda, karta jest tragiczna ale szukam czegoś bardzo budżetowego z możliwością modernizacji co jakiś czas.

• Poziom 40  
    Clayt napisał:
    Czyli oprócz wymiany samego procesora trzeba wymienić układ chłodzenia?

Jeśli da się wcisnąć tam lepsze chłodzenie, to pewnie tak.
    Jakie masz teraz temperatury w stresie?
  • Poziom 4  
    Pół godzinny test z OCCT - efekty poniżej, nie jestem specjalistą więc niewiele mi to mówi, mam nadzieję że wystarczy do oceny.
    Chyba, że potrzebujesz czegoś jeszcze?

Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora

• Poziom 40  
    Jest ciepło, zrzuca zegary, bardzo nierównomiernie pracuje, więc 10W ciepła więcej to będzie za dużo dla tego chłodzenia.
    Kiedy była wymieniana pasta i czyszczony układ chłodzenia?
  • Poziom 4  
    Jak go mam od nowości (czyli od 2012 roku) to pasty nie wymienialem nigdy, czasami go rozkrecam i czyszcze z kurzu, ostatni raz robiłem to wczoraj bo wymieniłem chuczący wiatraczek przy radiatorze na nowy identyczny.

• Poziom 40  
    To wymień pastę (np. na arctic mx2 lub mx4) i sprawdź temperatury.
    Wątek został scalony z wcześniejszym, prawie identycznym.

Dodano po 6 [minuty]:

Tomequ123 napisał:
    Tak, możesz po prostu wymienić, ale przegrzewał będzie się na pewno.

Tomequ123 napisał:
    Jest ciepło, zrzuca zegary, bardzo nierównomiernie pracuje, więc 10W ciepła więcej to będzie za dużo dla tego chłodzenia.

Fabrycznie te laptopy były sprzedawane również z takimi procesorami (I7-3xxxQM). Będzie cieplej niż przy dwóch rdzeniach, ale nie powinno być dramatu, chociaż nie liczyłbym na utrzymanie turbo przy dłuższym obciążeniu, chłodzenie w tym modelu nie jest imponujące.

Tomequ123 napisał:
    Jeśli da się wcisnąć tam lepsze chłodzenie, to pewnie tak.

Nie da się. To laptop, nie komputer stacjonarny. Występowała jedna wersja chłodzenia dla tej wersji laptopa.
  • Poziom 4  
    Ok, udało mi się wymienić pastę na CPU oraz GPU - mam nadzieję, że poszło mi ok.
    Po wymianie skręciłem laptopa i włączyłem - po włączeniu od razu puściłem test, poniżej wyniki:

Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora Upgrade Acer V3-571G - wymiana procesora

Czy wygląda to lepiej niż wcześniej przed wymianą pasty?
    Da radę z tym chłodzeniem przesiąść się na i7-3630qm?

Dodano po 37 [sekundy]:

PS: Powyższy test trwał 30 minut - ten teraz 10 minut
    Już na tym teście widać, że to słabo sobie radzi z pełnym obciążeniem. Mimo że te komputery były wydawane z Quadami, chyba nie warto w sumie takiego montować, jeśli chłodzenie jest aż tak słabe. Szczególnie, jeśli obciążenia będą dłuższe, a nie chwilowe.
  • Poziom 4  
    Kurde, strasznie mnie to martwi..
    Bo albo układ klawiatury, klawisze i wszystko jest dla mnie mega wygodne albo ja już tak się przyzwyczaiłem do tego laptopa..
    Sporo służbowych laptopów miałem, dużo nowszych i żaden nie przypadł mi tak do gustu :(

Dodano po 7 [minuty]:

W takim razie jeszcze dwa pytania (chyba już ostatnie).
    Czy za 300-400zł jestem w stanie kupić jakiegoś laptopa z bazą do upgrade'u w przyszłości?
    Coś co pozwoli mi na stopniową rozbudowę (ważne aby płyta i grafa była ok).
    Jeżeli tak to czego szukać? W co celować?

• Poziom 40  
    Temperatury praktycznie się nie zmieniły. Co Ty za pastę położyłeś?

Clayt napisał:
    Czy za 300-400zł jestem w stanie kupić jakiegoś laptopa z bazą do upgrade'u w przyszłości?

Nie.

Clayt napisał:
    Coś co pozwoli mi na stopniową rozbudowę

Bez sensu w większości laptopów (zresztą w PC często też).