Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

YAMAHA AX-490 350zł ... warto ?

Tony_Montana 12 Wrz 2005 16:17 1755 0
    Tony_Montana
    Poziom 10  
    Warto brać ten wzmak ? Dodam ,że miałby współpracować z Altonami 80 lub Mildtonami (jeszcze nie wiem którymi). Myślałem też nad Pioneerem A-450R (okolo 400zł) lub A-550R ( no ,ale wiadomo duzo więcej kasy a zatem ostatecznosc ;) ). Moze DENON PMA-860 albo PMA-520 ? Lub ewentualnie jak mi sie uda dorwać DS (Dynamic Speaker) 4140. Wiem ,że to jest eksportowa wersja unitry ,ale to taki sentyment do tego DS , miałem taki kiedys , a w zasadzie rodzice mieli ,gdy bylem maly, potem gdy bylem w mlodzienczym wieku dostalem go w "spadku" ,oddalem do serwisowania bo kolejny raz padł (to była jego wada ,ze czesto padał) , ale nigdy go nie odebrałem (wiem że popełniłem przestępstwo ,ale próbuje je naprawić), teraz tego żałuję. Ostatnia opcja Radmor 5412, 5102 nie podoba mi sie wizualnie, nie mam tu na myśli przedniego panelu, a ... drewnianą obudowę. Źle mi sie kojarzy... z taką prl-owską tandetą.Wiem ,że to świetny wzmacniacz i audio jest do sluchania a nie oglądania ,ale chcialbym zeby to jakos współgrało ze sobą ( no chyba ze jest jakies rozwiazanie zeby zastapic drewniane elementy materialem takim jak przedni panel ewentualnie innym ,ale "metalowym"). Generalnie lubię gdy dźwięk ma dużo basu , lubie niskie tony , wogóle lubie przytłumiony dźwięk , niejednokrotnie w radiach samochodowych ustawiam treble na -5,-4 , bo dla mnie taki dźwięk ma swój urok ;) Cóż piękniejszczego w słuchaniu jazzu z lat 30 na "ściętych " treblach :D (mozna poczuc te lata 30 ;) ). Nie lubie za bardzo hardcorowej muzyki ( metalu , hard rocka, punku ) , bo jest dla mnie zbyt "zimna" , "ostra" , "sucha". Lubię ciepłe nuty ( hip hop , jazz , elektroniczna , reggae). Mam nadzieje ze to co napisałem w jakiś sposób umożliwi wam napisanie jakichkolwiek podpowiedzi. Z góry dziekuję i pozdrawiam.