Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Passat b6 Problem Świateł - Niedziałajace przednie swiatła

06 Maj 2019 08:32 294 10
  • Poziom 3  
    Witam, mam problem ze światłami przednimi w Vw passat B6 2006 rok. Problem zaczął się kilka dni temu gdy zgasł mi lewy ksenon po kupnie żarówek i udaniu sie do mechanika okazało się ze żarówki ( stare) są dobre i mechanik odesłał mnie do elektryka ( jeszcze nie byłem u niego ) dwa dni temu zgasł mi tez prawy ksenon i zniknęło doświetlanie zakrętów z dwóch stron na ta chwile pali się prawa postojówka i kierunkowskazy, na desce pali się żółta kontrolka informująca o nie działających światłach.
    Ps: |Bezpieczniki są OK i te pod maska i te z boku kokpitu.
    Czy ktoś jest w stanie mnie nakierować czy udać się do serwisu co zajmuje się głównie lampami czy to moduł/sterownik świateł czy jakiś inny problem ?
    Z góry dzięki
  • Poziom 9  
    Hej.
    A czy pod komputer się podłączałeś ??
  • Poziom 3  
    Tylko ten podstawowy OBD 2 i nic nie pokazuje
  • Poziom 9  
    Pytanie czy dochodzi prąd do reflektora sprawdzałeś to ?
  • Poziom 3  
    Odpowiem tak że mam włączone zapalnie świateł mijania pod czas otwierania auta, i zdarza się raz na 30 razy ze się zapali jakiś ksenon, lub nawet 2 ale to już mega rzadko.
  • Poziom 9  
    A może włącznik świateł się uszkodził, lub przewód się przetarł.
    Ale jak bym zaczął od włącznika.
  • Poziom 3  
    Dziś spojrzę na ten włącznik, wyciągnę go i zobaczę, ale na desce po przekręceniu wszystko się podświetla
    Dziwne jest to ze wszystko przestało działać- świecić, na tą chwile tak jak mowie działa tylko prawy postój, ksenon najczęściej prawy odpowiada świeceniem ale rzadko a doświetlanie zakrętów nie działa w ogóle. Teraz do i z pracy jezdzę na halogenach przednich :) na szczęście jest jasno już rano wiec nie ma problemu, a jeszcze ważna informacja światła z tyłu auta działają bez zarzutu.
  • Poziom 43  
    Przekładałeś te nowe palniki do lamp? Przełacznik nie jest uszkodzony ,tam steruje
    wszystkim bordnetz.
  • Poziom 3  
    Ja osobiście nie ale mechanik wkladal i stwierdził ze stare palniki sa OK
  • Poziom 43  
    Pozostaje diagnostyka vag i pomiar czy dochodzi napiecie do lamp.