Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dx Vd 7756 Wyjście Line Out - Line Out co można i jak podłączyć

06 Maj 2019 18:14 663 12
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie. Przepraszam jeśli moje wyda się komuś głupie ale pierwszy raz spotykam się z takim wyjściem, jestem totalnym amatorem.
    Podłączyłem radio samochodowe Dx Vd 7756 w garażu za pomocą zasilacza 12v 5A. Głośniki podłączyłem do standardowych wyjść głośnikowych w kostce (nawet nieźle grają).
    Mam pytanie odnośnie innych przewodów wychodzących z radia opisanych wspólnie jako Line Out. (Na zdjęciu) Poszczególne mają oznaczenia;
    Front L
    Front R
    Rear L
    Real R
    Parking switch
    Subwoofer
    Camera.
    Mam pytanie co można do nich podłączyć i jak. Pasuje do nich wejście typu cinche, jack nie wchodzi.Witam serdecznie. Przepraszam jeśli moje wyda się komuś głupie ale pierwszy raz spotykam się z takim wyjściem, jestem totalnym amatorem.
    Podłączyłem radio samochodowe Dx Vd 7756 w garażu za pomocą zasilacza 12v 5A. Głośniki podłączyłem do standardowych wyjść głośnikowych w kostce (nawet nieźle grają).
    Mam pytanie odnośnie innych przewodów wychodzących z radia opisanych wspólnie jako Line Out. (Na zdjęciu) Poszczególne mają oznaczenia;
    Front L
    Front R
    Rear L
    Real R
    Parking switch
    Subwoofer
    Camera.
    Mam pytanie co można do nich podłączyć i jak. Pasuje do nich wejście typu cinche, jack nie wchodzi. Dx Vd 7756 Wyjście Line Out - Line Out co można i jak podłączyć Dx Vd 7756 Wyjście Line Out - Line Out co można i jak podłączyć
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Mała zgadywanka.

Front L
    Front R
    Rear L
    Real R
    Subwoofer

Wyjścia sygnałów napięciowych, do sterowania osobnego wzmacniacza mocy, który zasili odpowiednie głośniki.

Parking switch. Podłączenie wyłącznika, który uruchamia kamerę cofania.
    Camera. Wejście sygnału wizji z kamery do zaprezentowania na ekranie odbiornika.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Grzegorz Markowski napisał:
    Parking switch. Podłączenie wyłącznika, który uruchamia kamerę cofania.

Błąd.
    Sygnał hamulca ręcznego. Wiele radii udostępnia odtwarzanie filmów DVD tylko na postoju.
    Po zaciągnięciu hamulca ręcznego.
    Połącz ten kabel z masą zasilania.
  • Pomocny post
    Dziękuję za korektę. "Camera" byłą przyczyną.
  • Poziom 7  
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Z tym że ja docelowo chce używać tego radia właśnie w garażu.
    Zaciekawił mnie temat podłączenia tego wzmacniacza. Do którego wyjścia miałbym go podłączyć i w jaki sposób?
  • Pomocny post
    matek_cn napisał:
    ... Do którego wyjścia miałbym go podłączyć i w jaki sposób?

Myślę, że samodzielnie podałeś już nazwy tych wyjść z radia.

Front L
    Front R
    Rear L
    Real R
    Subwoofer

Odpowiednimi kablami, z odpowiednimi wtykami i do odpowiednich wejść wzmacniacza.
    Wtyki/gniazda cinch/RCA.
    Tylko do stereo wystarczą wyjścia Front L, R i wzmacniacz stereofoniczny.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie mam zielonego pojęcia, że się nawet nie spróbowało znaleźć instrukcji obsługi.
    http://o.manualretriever.com/lect.php?ID=2467234&lg=O&h=d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

I dalej link "Download". W instrukcji są obrazki, więc nie powinno być dalszych problemów.
    We wzmacniaczu możesz wykorzystać każde wejście, poza wejściem opisanym słowem "Phono".
  • Poziom 7  
    Dziękuję bardzo za instrukcję.Nie wiem, czy dobrze rzumiem że wzmacniacz podłączam cinchami do wejścia subwoofer w radiu.
    A co z wyjściami Front L Front R Rear R Rear L. Czy one muszą zostać podłączone do wzmacniacza żeby kolumny grały? Czy wystarczy podłączyć kolumny bezpośrednio pod wzmacniacz?
    Jeszcze raz, ale dokładnie i ze zrozumieniem, przeczytaj to:

Front L
    Front R

Rear L
    Real R
    Subwoofer

Odpowiednimi kablami, z odpowiednimi wtykami i do odpowiednich wejść wzmacniacza.
    Wtyki/gniazda cinch/RCA.
    Tylko do stereo wystarczą wyjścia Front L, R i wzmacniacz stereofoniczny.

Pogrubione fragmenty są kluczowe, ponieważ masz wzmacniacz stereofoniczny.

Myślę, że język angielski jest teraz powszechnie znany, więc znaczenie słowa "front" jest zrozumiałe, podobnie jak oznaczenia R i L.
    Musisz wyjścia z radia podłączyć do wejścia wzmacniacza. Jeśli tego nie zrobisz, to myślę, że nic nie usłyszysz z głośników.
    Reasumując:
    - z radia wykorzystujesz wyjścia Front L i R.
    - we wzmacniaczu wykorzystujesz wejście dowolne, poza wejściem Phono.
    - podłączenie zestawów głośnikowych do wzmacniacza jest trywialne.
  • Poziom 7  
    Wychodzi na to, potrzebuję co najmniej 3x cinche. 1x suobwoofer i 2x front R i L... nie rozumiem za bardzo na jakiej zasadzie ma być przekazywany sygnał tych kolumn... Radio (frontL)--->cinche-->wzmaciacz(speaker terminal)-->kabel głośnikowy-->kolumna.... No ale skoro tak ma być to tak podłącze:)
    Dziękuję bardzo za pomoc!
    Subwoofer?! Wskaż proszę na tym rysunku z instrukcji, którą już posiadasz, ten subwoofer.

Dx Vd 7756 Wyjście Line Out - Line Out co można i jak podłączyć

Nie bardzo rozumiesz, bo źle interpretujesz drogę sygnału.
    Radio jest jego źródłem. Lewego i prawego kanału. Te sygnały należy wzmocnić do takiego poziomu, aby głośniki zagrzmiały.
    Do tego celu służy wzmacniacz. Do wzmacniacza podłączasz sygnały Front L i Front R, oraz zestawy głośnikowe.
    Przełączasz wzmacniacz na pobieranie sygnału z wykorzystanego wejścia, polecam to, które jest opisane AUX. Wzmacniacz działa i wytwarza moc zasilającą zestawy głośnikowe.