Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Somfy Dexxo Optimo RTS + sterowanie pilotem Hormann 868Mhz

Staszku_RZ 06 May 2019 20:29 2196 2
    Staszku_RZ
    Level 2  
    Dzień dobry,
    Jest to mój pierwszy post na tym legendarnym forum - potrzebuję pomocy.

Mam zainstalowane w garażu przerobionym ze stodoły napędy jak w temacie (Somfy Dexxo Optimo RTS )- w ilości sztuk 3. Dodatkowa dwie bramy z napędem Hormann Rotamatic II i w przydomowym garażu Hormann Promatic.
    Chciałbym się pozbyć jednego pilota (Somfy) i ogarnąć wszystko sterowaniem Hormanna.
    W związku z tym wystąpiłem na fb do firmy Somfy czy to jest możliwe dorzucając link z allegro który obsłuży całość zadania.

Znalazałem na allegro takie radio:
    Zgodnie z opisem aukcji: "Nowy odbiornik (radio) 2-kanałowy z kodem HORMANN 868MHz. Odbiornik pracujący w trybie stałokodowym. Współpracuje z oryginalnymi pilotami tego systemu (szare z niebieskimi przyciskami o symbolach HS1, HS2, HS4, HSM2, HSM4, HSP4, HSE2, HSD4), a także z zamiennikami dostępnymi na moich aukcjach."
    Wytłumaczyłem sobie, że rotamatic II działa mi ze starszymi pilotami (niebieskie przyciski/szara obudowa) to z tym urządzeniem też będzie działać.

Dodatkowo dział obsługi technicznej Somfy uraczył mnie takim tekstem:
    "tak można podłączyć pod wejście Start (styk bezpotencjałowy), wykorzystać można również zasilanie 24V z elektroniki Dexxo jeśli ten radioodbiornik jest zasilany właśnie 24V." i dorzucił w załączniku schemat gniazd/wtyczek w Somfy:

Ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć łopatologicznie jak to ze sobą pożenić aby spełniało swoją funkcję? Podzielić się instrukcją tego urządzenia z allegro, ewentualnie podjąć się montażu i zaprogramowania tego czegoś w Rzeszowie? (chociaż nie ukrywam, chciałby zostać bohaterem w swoim domu)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    burur
    Level 21  
    Podłącz tak jak na rysunku:
    Staszku_RZ
    Level 2  
    I tyle filozofii? dzieki ;)