Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Somfy Dexxo Optimo RTS + sterowanie pilotem Hormann 868Mhz

06 Maj 2019 20:29 669 2
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,
    Jest to mój pierwszy post na tym legendarnym forum - potrzebuję pomocy.

Mam zainstalowane w garażu przerobionym ze stodoły napędy jak w temacie (Somfy Dexxo Optimo RTS )- w ilości sztuk 3. Dodatkowa dwie bramy z napędem Hormann Rotamatic II i w przydomowym garażu Hormann Promatic.
    Chciałbym się pozbyć jednego pilota (Somfy) i ogarnąć wszystko sterowaniem Hormanna.
    W związku z tym wystąpiłem na fb do firmy Somfy czy to jest możliwe dorzucając link z allegro który obsłuży całość zadania.

Znalazałem na allegro takie radio:
    Zgodnie z opisem aukcji: "Nowy odbiornik (radio) 2-kanałowy z kodem HORMANN 868MHz. Odbiornik pracujący w trybie stałokodowym. Współpracuje z oryginalnymi pilotami tego systemu (szare z niebieskimi przyciskami o symbolach HS1, HS2, HS4, HSM2, HSM4, HSP4, HSE2, HSD4), a także z zamiennikami dostępnymi na moich aukcjach."
    Wytłumaczyłem sobie, że rotamatic II działa mi ze starszymi pilotami (niebieskie przyciski/szara obudowa) to z tym urządzeniem też będzie działać.

Dodatkowo dział obsługi technicznej Somfy uraczył mnie takim tekstem:
    "tak można podłączyć pod wejście Start (styk bezpotencjałowy), wykorzystać można również zasilanie 24V z elektroniki Dexxo jeśli ten radioodbiornik jest zasilany właśnie 24V." i dorzucił w załączniku schemat gniazd/wtyczek w Somfy:

Ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć łopatologicznie jak to ze sobą pożenić aby spełniało swoją funkcję? Podzielić się instrukcją tego urządzenia z allegro, ewentualnie podjąć się montażu i zaprogramowania tego czegoś w Rzeszowie? (chociaż nie ukrywam, chciałby zostać bohaterem w swoim domu)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Podłącz tak jak na rysunku:
  • Poziom 2  
    I tyle filozofii? dzieki ;)