logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Gdzie kupić wtyczkę 2x2, 2x5 do radia samochodowego? Zdjęcia w linkach

tinware 06 Maj 2019 21:19 1836 6
REKLAMA
  • #1 17947162
    tinware
    Poziom 11  
    Cześć,

    Mam problem ze znalezieniem i zakupem wtyczki do mojego radia samochodowego.
    Poniżej dodaje zdjęcia, jak wygląda taka wtyczka.
    Poszukuję wariantu 2x2 oraz 2x5 + piny

    Gdzie kupić wtyczkę 2x2, 2x5 do radia samochodowego? Zdjęcia w linkach Gdzie kupić wtyczkę 2x2, 2x5 do radia samochodowego? Zdjęcia w linkach Gdzie kupić wtyczkę 2x2, 2x5 do radia samochodowego? Zdjęcia w linkach
    Gdzie kupić wtyczkę 2x2, 2x5 do radia samochodowego? Zdjęcia w linkach Gdzie kupić wtyczkę 2x2, 2x5 do radia samochodowego? Zdjęcia w linkach Gdzie kupić wtyczkę 2x2, 2x5 do radia samochodowego? Zdjęcia w linkach

    Gdzie mogę dostać taką wtyczkę?
  • REKLAMA
  • #2 17947221
    yogi009
    Poziom 43  
    Jest cała masa tych ofert, na szybko z netu:

    https://nowyelektronik.pl/index.php?id_category=438&controller=category
    https://centrumaudio.pl/307-kostki-przylaczeniowe-i-zlacza-audio#
    http://www.pisi.com.pl/zlacza.htm

    Generalnie klucz jest niby prosty, określasz producenta radia, a jeśli to jest radio dedykowane do fabrycznego auta, to sprawdź jak to podaje fabryka w instrukcji. Z zakupem kopii wtyku nie powinieneś mieć żadnego kłopotu. A jeśli mieszkasz w jakimś mieście, znajdź firmę instalującą samochodowe audio, albo sklep z artykułami elektrotechnicznymi (np. anteny, przewody, instalacje) - tam z reguły kupisz coś takiego na miejscu. Chyba, że masz jakiś zacny wynalazek.
  • REKLAMA
  • #3 17947260
    tinware
    Poziom 11  
    Niestety, jest to Chińska stacja multimedialna z Androidem - Firma Zestech, model ZT-A11137. Jak to w przypadku takich produktów, dokumentacja jest praktycznie zerowa. Sam musiałem zrobić schemat pinologi złącz w tym radio, Chińczyki nie mają czasu, support zerowy. Przeszukam katalog z podanych linków, za których umieszczenie bardzo dziękuję.

    yogi009 napisał:
    to sprawdź jak to podaje fabryka w instrukcji

    Do złącza ISO otrzymałem przejściówkę - więc marka auta nie ma żadnego znaczenia już w tym momencie. Standard jest "Chiński". Dodatkowo radio ma 6 takich wtyczek, na którym znajdują się multimedia (kamery cofania, kamerę przednią, telewizje, dvr, usb, zasilania itp.). Otrzymałem 3.

    Dodam jeszcze, że raster pinów to 2.54mm (pionowo - pasują goldpiny) oraz ok. 2.00mm (poziomo).

    Poniżej podgląd wyjść z radia:
    Gdzie kupić wtyczkę 2x2, 2x5 do radia samochodowego? Zdjęcia w linkach
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 17947460
    sosarek

    Poziom 43  
    tinware napisał:
    dokumentacja jest praktycznie zerowa.

    Póki co w każdym spotkanym pinologia znajdowała się na naklejce na radiu.
    Same wtyki wraz z wsuwkami nabędziesz chociażby w TME.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #6 17947703
    tinware
    Poziom 11  
    sosarek napisał:
    Póki co w każdym spotkanym pinologia znajdowała się na naklejce na radiu

    Zgadza się, bardzo dokładnie opisano tam piny "wtyczki zasilającej".
    Niestety, dodatkowe sześć "wtyczek multimedialnych" opisano jako TPMS, DVR, CAMERA itd., nie opisano poszczególnych pinów tych wtyczek, a znalazłem w nich dużo dodatkowych wejść, dlatego potrzebuje dokupić dodatkowe wtyczki.
    Dobrze - zapytam w TME o taką wtyczkę.
  • #7 18529231
    tinware
    Poziom 11  
    Niestety, od TME nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Może ktoś z Was po takim czasie spotkał się z tego rodzajem wtyczki?
REKLAMA