Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Zanussi ZDF 214 - jakie napięcie na elektrozaworze otwierającym wodę?

07 Maj 2019 07:39 177 6
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem ze zmywarką. Nagle przestała zmywać. Po włączeniu słychać pompę wypompowująca wodę przez kilka sekund i następnie cisza. Sprawdziłem elektrozawór od wody na krótko i działa, napięcie dochodzące do niego to 71 V. Podejrzewam, że to jest przyczyna nie działania sprzętu. Zawór sprawdzałem pod 230 V. Ominąłem mikrowyłącznik bezpieczeństwa i to samo napięcie. Czyżby programator? Proszę o sugestie. Pozdrawiam.
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 27  
    Zbyt niskie napięcie na elektrozaworze to wina sterującego nim triaka w programatorze.
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 9  
    Czyli wymiana programatora czy może takie rzeczy się jeszcze naprawia? Orientuje się ktoś kaki jest ewentualnie koszt? Jest w cenie nowej zmywarki?
  • Poziom 21  
    Te 71v to może być kwestia kiepskiego miernika, po prostu przyjmij, że napięcia nie ma:)
  • Poziom 27  
    bubu64 napisał:
    Te 71v to może być kwestia kiepskiego miernika, po prostu przyjmij, że napięcia nie ma:)

Tak czy inaczej raczej wina triaka. Programator jest jak najbardziej naprawialny.
  • Poziom 9  
    Kwestia czy się opłaca. Nowa kosztuje 1000zl a ta ma już około 10 lat.
  • Poziom 31  
    sajlos napisał:
    Kwestia czy się opłaca

Dopóki nie będzie wiadomo co uległo uszkodzeniu to nie ma możliwości oszacowania kosztu naprawy. Jeśli jest do wymiany triak to raczej nie zbankrutujesz (do 10 zł + piwo dla osoby która go wymieni), jeśli coś jeszcze to zależy co. Chcesz pomocy to daj dobre zdjęcia obu stron programatora, ale coś czuję że masz już chyba ochotę na nową zmywarkę... :wink: