Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik elektryczny i płyta indukcyjna 400V

07 Maj 2019 04:32 522 18
  • Poziom 3  
    Witam. Postanowiłem wymienić kuchenkę. Koszt całego zestawu musi zamykać się na 2000zł. Potrzebuję płyty indukcyjnej 400V, bo wyczytałem, że takie są najbardziej wydajne (będę musiał zatrudnić elektryka żeby mi to podłączył, bo nie mam ów trójfazy - pytanie: czy to takie łatwe? Mieszkam w piętrowym bloku) oraz zwykły piekarnik elektryczny bez zbędnych bajerów. Szerokość obu rzeczy nie ma znaczenia, natomiast głębokość(długość) musiałaby być w granicach tych 62cm. Proszę o pomoc w wyborze, bo pierwszy raz takie rzeczy kupuję, naczytałem sie, ale i tak boję się sam czegokolwiek szukać.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 1  
  • Poziom 23  
    DruhAndruh napisał:
    Potrzebuję płyty indukcyjnej 400V, bo wyczytałem, że takie są najbardziej wydajne (będę musiał zatrudnić elektryka żeby mi to podłączył, bo nie mam ów trójfazy - pytanie: czy to takie łatwe? Mieszkam w piętrowym bloku)

Elektryk nie przyjdzie do mieszkania i nie zrobi czary mary z 230V na 400V. Musisz mieć siłowy przyłącz, przynajmniej przy liczniku. Jeśli nie masz, to licz 2-3 tysiące za taki przyłącz. Oczywiście jeśli zakład energetyczny pozwoli.
  • Poziom 37  
    Wystarczy kupic plyte z elektronicznym ogranicznikiem mocy.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    Jeśli masz zamiar korzystać z kilku pól grzewczych jednocześnie i jeszcze do tego mieć komfort zapasu mocy dla innych urządzeń jak pralka czy odkurzacz, to podłączenie trójfazowe i odpowiednia moc zamówiona z zakładu energetycznego Ci to zapewni. Koszty są zależne od wielu czynników i raczej nie zejdziesz poniżej tysiąca złotych.
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Ok Panowie, w takim razie rezygnuję z 400tki i zdecyduję się jednak na normalne 230V, o ile według Was ma to sens. Jeśli tak to prosiłbym o propozycje.
  • Poziom 1  
  • Poziom 37  
    Kilku znajomych ma plytę z ograniczeniem mocy.
    I chwalą sobie bo nie przerabiali zasilania.
    Urządzenia domowe pobierają łącznie 2-3 razy moc dostarczaną.
    Jeżeli będziesz uważał to da się z tym żyć.
    Ilu palników teraz używasz jednocześnie na maxa ?
    Nie wolno w tym samym czasie
    Prać
    Zmywać
    Prasować
    Piec
    Gotować
    I wtedy da się życ spokojnie.

Dodano po 33 [sekundy]:

No i odkurzać
  • Poziom 25  
    Ja niedawno kupiłem płytę indukcyjna z electroluxa, modelu dokładnego nie pamiętam, wiem, ze to była seria flex. W niej można regulować moc i spokojnie nadaje się nawet do starego budownictwa, dopytywałem o to bo mam coś z siecią i bywało tak, że jak dużo sprzętu było podłączone to wywalało bezpieczniki. Ale jeśli chcesz za 2 tysie kupić i piekarnik i płytę to będzie ciężko o coś lepszego.
  • Poziom 2  
    jacekRCA napisał:
    Ja niedawno kupiłem płytę indukcyjna z electroluxa, modelu dokładnego nie pamiętam, wiem, ze to była seria flex. W niej można regulować moc i spokojnie nadaje się nawet do starego budownictwa, dopytywałem o to bo mam coś z siecią i bywało tak, że jak dużo sprzętu było podłączone to wywalało bezpieczniki. Ale jeśli chcesz za 2 tysie kupić i piekarnik i płytę to będzie ciężko o coś lepszego.

to nie trzeba do niej siły?
  • Poziom 37  
    Przeczytaj post 4
    Wszystkie plyty mają zasilanie 230V.
    Kwestia ograniczenia dostarczanej mocy.
    Przy ok 7kW trzeba zasilać z 2 faz.
    Przy zasilaniu 1 fazowym wymafany ogranicznik mocy.
  • Poziom 39  
    Zbigniew 400 napisał:
    Wszystkie plyty mają zasilanie 230V.
    Kwestia ograniczenia dostarczanej mocy.
    Przy ok 7kW trzeba zasilać z 2 faz.
    Przy zasilaniu 1 fazowym wymafany ogranicznik mocy.

Bzdury!
    Płyty mogą być zasilane z jednej fazy nawet przy większej mocy. Ograniczeniem jest tu przekrój kabli i wielkość bezpiecznika.
  • Poziom 37  
    Pokaż taki lokal mieszkalny który ma przydział mocy 7kW jednofazowo.
    Bzdury to Waśc piszesz.
  • Poziom 39  
    Zbigniew 400 napisał:
    Pokaż taki lokal mieszkalny który ma przydział mocy 7kW jednofazowo.
    Bzdury to Waśc piszesz.

Każdy z tak zamówioną mocą z ZE i zabezpieczeniem przedlicznikowym 40A.
    Kolega nie widział nigdy??