Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie zwory elektromagnetycznej do klawiatury Sebury sTouch sKey.

parian 07 May 2019 18:55 1404 15
    parian
    Level 9  
    Witam,
    posiadam nowe podzespoły:
    - zworę elektromagnetyczną 280s wraz z uchwytem
    - klawiaturę Sebury sTouch sKey
    - przycisk wyjścia NO/NC
    - zasilacz 12V 2A.

Potrzebuję to wszystko poskładać do kupy, chodzi mi przede wszystkim o podłączenie zwory i przycisku wyjścia do klawiatury. Zasilanie klawiatury podłączyłem.
    Załączam instrukcję do klawiatury oraz zdjęcia zwory, przycisku oraz schematu z instrukcji klawiatury. Nie wiem jaka jest obciążalność przekaźnika w klawiaturze, nigdzie nie mogę tego znaleźć.
    Czy warto montować diodę 1N4004, która widnieje na schemacie?

User removed account
    Level 1  
    parian
    Level 9  
    Rozumiem, że zwora pracuje jako normalnie zamknięta i należy ją podłączyć pod "zamek B?" Zawracać sobie głowę diodą? Przycisk ma być wpięty w szeregu pomiędzy zwora, a klawiaturą?
    suworow
    VIP Meritorious for electroda.pl
    1. Tak zamek B ( NC)
    parian wrote:
    Przycisk ma być wpięty w szeregu pomiędzy zwora, a klawiaturą?

Który przycisk?
    parian
    Level 9  
    Klawisz wyjścia :)
    suworow
    sharp wrote:
    Jeśli urządzenie zamontowane byłoby na drodze ewakuacyjnej, konieczny byłby awaryjny przycisk wyjścia.

A co z tym przyciskiem?
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    parian
    Level 9  
    Przycisku awaryjnego nie potrzebuję i nie mam, chodzi mi o przycisk, który widać w pierwszym poście. Jeśli podłącza się go do kontrolera to gdzie konkretnie? Żółty i masa?
    suworow
    Po czym kolega wnosi że nie jest potrzebny przycisk awaryjny? Bo sądząc po pytaniu, nie ma kolega zbyt dużego doświadczenia. Przecież przycisk o który kolega pyta jest narysowany na tym prostym schemacie który kolega załączył.
    Do czego prowadzą te drzwi?
    parian
    Level 9  
    To są moje prywatne drzwi i przycisku awaryjnego nie mam i nie chcę. Potrzebuję podlaczyc tylko zwykły przycisk wyjścia, bez przycisku awaryjnego. No chyba, że to nie zadziała bez przycisku awaryjnego.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    sosarek

Level 43  
    Mieszkanie w bloku?
    Mina przechodzących gdy zabraknie prądu bezcenna, łupy za to pewnie coś warte.
    parian
    Level 9  
    Kolego Sosarek, to mogą być nawet drzwi od stodoły, nie ma to związku z tematem więc Twój komentarz jest zbędny.
    W każdym razie wszystko działa, przez niedopatrzenie nie podłączyłem fioletowego do masy i stąd problemy.
    Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia.
    sosarek

Level 43  
    parian wrote:
    Kolego Sosarek, to mogą być nawet drzwi od stodoły, nie ma to związku z tematem więc Twój komentarz jest zbędny.

Jesteś tego pewny? Chyba nie masz świadomości jak wtedy zareaguje zwora, no ale skoro jesteś w temacie mądrzejszy od reszty.