Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowy przycisk łącznika dla domofonu Fermax

St4nley 07 Maj 2019 19:13 90 0
    St4nley
    Poziom 9  
    Witam,

W moim mieszkaniu zainstalowany jest domofon Fermax, z funkcją dzwonka. Niestety, pech chciał że w wyniku absurdalnego zachowania developera do mojego mieszkania 'przynależą' dwie pary drzwi wejściowych (mieszkaniowych, z judaszem i zamkiem na klucz). Niestety, dzwonek zainstalowany został przy drugiej parze drzwi, a wszyscy moi goście nie są świadomi tego, że pierwsze drzwi można po prostu otworzyć i dzwonek znajduje się za nimi. Chcę uniknąć wywieszania jakichkolwiek kartek pokroju "PROSZĘ WCHODZIĆ" i rozwiązać problem w inny sposób.

Moje pytanie w związku z tym jest następujące: czy istnieje możliwość zastosowania tu czegoś pokroju bezbateryjnego łącznika w połączeniu z nadajnikiem bezprzewodowym aby umożliwić dzwonienie sprzed pierwszych drzwi? Niestety, do domofonu jest pociągnięty tylko kabel 8 żyłowy a do łącznika podpięty T i - (18V max). Wszystkie odbiorniki na które trafiłem wymagają osobnego zasilania na 85-230V i chyba nie są w stanie przekazać jedynie impulsowego zwarcia styków.

Czy ktoś z szanownych kolegów ma pomysł, jak rozwiązać ten problem? Czy to będzie w ogóle możliwe?