Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cieknący bojler elektryczny

07 Maj 2019 21:52 1506 3
  • Poziom 9  
    Cześć,

Niestety pojawił się u mnie problem cieknącego bojlera, na szczęście nie tak poważny jak widziałem w postach na forum :D Otóż, poniżej zdjęcie:
    Cieknący bojler elektryczny

Kwestia jest taka, że nie cieknie z obudowy, cały element w kształcie śruby jest też szczelny (sprawdzane na zakręconej i na odkręconej wodzie, tak na wszelki wypadek), tylko od spodu jest ten plastykowy "dekiel" (zaznaczony na żółto). Tak jak pokazuje czerwone zaznaczenie ( i widać kroplę wody) - jest wyciek właśnie na tym elemencie. Niestety w tym miesiącu nie dam rady kupić nowego bojlera, więc w grę wchodzi wymiana dopiero w czerwcu, a nie zaryzykuję zostawienia tego niezabezpieczonego.

Czytałem na necie o SUGRU które wytrzymuje duże temperatury ponad 100 stopni - czy zaklejenie tego po wcześniejszym spuszczeniu wody i wysuszeniu miejsca będzie to najlepsza opcja ? Czy ew. da się np. odkręcić ten element i np. wymienić jakąś uszczelkę ?

Z góry dzięki za podpowiedzi,
    Tadek
  • Poziom 27  
    Skąd pomysł żeby wymieniać cały bojler? Można wymienić grzałkę razem z tym plastikowym elementem gdyż tego elementu osobno chyba nie da się kupić.
  • Poziom 9  
    2konrafal1993 napisał:
    Skąd pomysł żeby wymieniać cały bojler? Można wymienić grzałkę razem z tym plastikowym elementem gdyż tego elementu osobno chyba nie da się kupić.

Bojler ma 7 lat i boję się, że skoro coś już zaczęło się sypać, to że z czasem zacznie się sypać bardziej :/
    Choć nie przeczę, że grzałka do Elektromet WJ-60 za 75zł na alledrogo brzmi kusząco...
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nic nie kombinuj z żadnym klejem bo to nie zda egzaminu. Tylko wymiana grzałki rozwiąże sprawę. W bojlerach elektrycznych i nie tylko co półtora roku należy wymieniać anodę magnezową. Przy wymianie grzałki oczyścisz bojler z osadów, które w większości spłyną z wodą po jej odkręceniu. Mnie na takie zabiegi pozwala umiejscowienie bojlera, ale jeśli istnieje ryzyko zalania pomieszczenia gdzie bojler jest zamontowany to lepiej spuścić wodę przed demontażem grzałki.
    Tutaj sama grzałka: http://kociolkowo.pl/elektromet-grzalka-1-5-kw-na-korek-5-4-603-01-05,3,27043,13766
    A tu anoda: https://czescizamiennemika.pl/anoda-magnezowa-do-bojlera-m6x200-819.html
    Komplet grzałka z anodą wychodzi korzystniej cenowo.