Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA4580A510 - nie działa program 3 i nie można zrobić resetu

08 Maj 2019 11:00 339 9
  • Poziom 4  
    Mam problem z pralką Amica PA4580A510, nie działa program nr. 3 nie reaguje na wciskanie przycisku start gdy pokrętło jest na 3, nie mogę też zrobić resetu, robię wszystko jak trzeba tzn. trzymam start i włączam na 15 (miga czerwona lampka), przekręcam na 14 (miga pomarańczowa lampka), przekręcam na 15 (miga czerwona lampka), przekręcam na 14 (raz mignie zielona lampka i miga czerwona lampka), puszczam start i przekręcam kolejno na 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3 za każdym mignięciem zielonej lampki, ale gdy przekręcę z 4 na 3 to świeci się pomarańczowa lampka i miga zielona lampka 10 razy.
    Dodam, że też nie działa test na pozycji 3 (nalewanie wody przez komorę prania zasadniczego)... W czym może być problem i jak to naprawić?
  • Specjalista AGD
    Zacznij od pomiaru napięcia w gniazdku, do którego jest podłączona pralka; najlepiej przy włączonej pralce.
  • Poziom 4  
    Napięcie jest prawidłowe (225V) przy włączonej pralce.
    Wszystkie pozostałe programy (oprócz 3) działają prawidłowo, a błąd 10 pojawia się tylko podczas resetu i zawsze w momencie przekręcenia pokrętła z pozycji 4 na pozycję 3.
  • Specjalista AGD
    Może coś jest nie tak z wybierakiem programów.
  • Poziom 4  
    Możliwe, a jak to sprawdzić i naprawić?
  • Specjalista AGD
    Trzeba wymontować moduł i dokonać oględzin i pomiarów. Jeżeli nie działa jeden program, to zostawić jak jest i używać pozostałych.
  • Poziom 4  
    Tylko że to nie działa program którego najczęściej używałem.

• Poziom 39  
    Dostarcz moduł to coś wymyślimy. Wczoraj klient odebrał moduł AMICA i już sobie pierze :)
    Tutaj jak widzę kolega męczy problem od 8 maja.
  • Poziom 4  
    Może wymontuję tą płytkę i przełącznik programów i zrobię zdjęcie w okolicy tego przełącznika i wstawię tu