Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GA EP35 DS3R - Ciągły restart

grzybek24 09 Maj 2019 16:59 417 35
    grzybek24
    Poziom 14  
    Sorki, Ethernet się nie grzeje. Pozmieniałem coś w biosie teraz ostatni komunikat jest
    DETECT DRIVES DONE NO ANY DRIVE FOUND.
    Dziwne jak w biosie wykrywa nagrywarkę Pioneer i dysk Seagate

Dodano po 19 [minuty]:

Pytanie za sto punktów. Czy może być coś z zasilaczem nie tak? I tak się dzieje. Dodam, że zasilacz kupiony używany na jednym z portali ogłoszeniowych..
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    Może być coś nie tak. Może nie masz systemu, lub masz złą kolejność rozruchu. Stąd ten komunikat.
    grzybek24
    Poziom 14  
    Gdybym nawet nie miał systemu to odpalił bym Windowsa z płyty CD. W biosie ustawiony napęd Pioneer jako pierwszy. Spróbuję podmienić zasilacz. Może sprawdzę dysk na innym komputerze.
    g107r
    Poziom 35  
    W pierwszym poście dałeś całe zdjęcie ekranu ?
    U mnie na dole, chyba, wyświetla kody wskazujące na etap startu/ładowania BIOS.
    U Ciebie na górze wyświetliło 16. Co zacz ?
    Tak samo świecące diody, ich kolor to wskazówki kodowe błędów startu.

Płyta reaguje na klawisze funkcyjne, bo do BIOS wchodzisz. Sprawdź resztę klawiszy, pod jednym z nich może być szybkie wybieranie nośnika z którego ma startować komputer - zamiast wchodzenia do biosu i tam przestawiania kolejności, można jednorazowo włączyć start instalki z np CD/DVD i zapomnieć. Uruchomi się z raz CD, każde następne będzie na podstawie wyboru w samym biosie. Może wtedy zobaczy płytę z instalacją windowsa, bo tak to w sumie nie wiadomo bez szukania obrazków biosu, czy dobrze wszystko ustawiłeś, a widzę że nie znasz i się jego boisz. Może to i dobrze...
    grzybek24
    Poziom 14  
    Z instalowaniem systemu nigdy nie miałem problemów. Robiłem to kilkadziesiąt razy. Jeśli chodzi o szybkie bootowanie to u mnie klawisz F12. Wchodzę ustawiam napęd i nic w kółko to samo.