Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwis elektronarzędzi - pomysł na biznes

SpecialSerwis 12 Maj 2019 19:53 885 35
 • #31
  SpecialSerwis
  Poziom 4  
  Nie liczyłem czasu tylko sam materiał, ehh no nieciekawie to wygląda niestety..
 • #32
  Ryszard49
  Poziom 34  
  W Bełchatowie działa kilka dużych autoryzowanych serwisów elektronarzędzi. Może być bardzo ciężko się przebić.
 • #33
  SpecialSerwis
  Poziom 4  
  Ryszard49 napisał:
  W Bełchatowie działa kilka dużych autoryzowanych serwisów elektronarzędzi. Może być bardzo ciężko się przebić.
  tak wiem wiem, dlatego tylko w innym mieście :)
 • #34
  Topolski Mirosław
  Moderator Elektrotechnika
  SpecialSerwis napisał:
  Chciałbym otworzyć własny serwis elektronarzędzi.
  Obecnie pracuje na etacie 8h i jestem na ryczałcie w której po godzinach pracy naprawiam elektronarzędzia  całkiem fajnie to idzie nie mam jakiś wygórowanych cen, czasem dostaję paczki z elektronarzędziami z innych miast, posiadam juz spore 6 letnie doswiadczenie w serwisowaniu, naprawianiu itp elektronarzędzi wiec pomyślałem żeby spróbować założyć coś swojego.

  6 lat doświadczenia to spory okres czasu i można po analizie tego okresu podjąć samemu decyzję czy zdecydować się na samodzielne poprowadzenie zakładu czy też lepiej podjąć pracę w takowym.
  Cena usługi to Twoja roboczogodzina +koszt materiału.
  Roboczogodzina to Twój zysk minus koszty czyli wszelkie opłaty związane z prowadzeniem firmy(ZUS, księgowa, podatki, lokal, środki czystości itd).
  Jeśli do tej pory prowadząc działalność miałeś niskie ceny ( a pracując mogłeś zaniżać ceny usługi) to po otworzeniu firmy będziesz musiał podnieść ceny aby nie wychodzić po podliczeniu na "0" lub dopłacać do firmy a w razie takiej sytuacji to wielu klientów ( których miałeś z racji niskich cen) po prostu zrezygnuje z napraw u Ciebie.
  Plusem dla Ciebie może byc fakt że naprawiasz 6 lat i masz juz swoją klientelę ( jeśli masz normalne ceny).
  Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji to Ty musisz przeanalizować dokładnie swoją sytuację i podjąć właściwą decyzję. Napewno dodatkowa sprzedaż części zamiennych oraz elektronarzędzia na półce (nawet po jednym) aby w razie nieopłacalnej naprawy dla klienta móc zaoferować mu na już będzie Twoim atutem.
  Zastanów się nad współpracą z dużą firmą sprzedającą i naprawiającą elektronarzędzia aby uzyskać odpowiednie rabaty na części oraz elektronarzędzia.
  Działalność ( obojętnie czy pracujesz zawodowo czy tylko prowadzisz firmę) to codzienna analiza kosztów, strat i zysku po to by w porę podejmować właściwe decyzje i analizować już podjęte aby szybko reagować na różne sytuacje.
 • #35
  Ryszard49
  Poziom 34  
  Autor wyraźnie zaznaczył że pracuje na etacie i chciałby dodatkowo zajmować się naprawą elektronarzędzi. Więc już raz opłaca ZUS, dochodzą tylko inne niewielkie opłaty pomijając ewentualną dzierżawę pomieszczenia. Wszystko zależy od popytu na te usługi w tym regionie. Ktoś zasugerował zaopatrzenie się w podstawowe części zamienne, tak?. To błędne rozumowanie, biorąc pod uwagę ilu jest producentów elektronarzędzi a części nie są kompatybilne, więc ten temat można zamknąć. Następna sprawa kto z Was dawał do naprawy elektronarzędzia po okresie gwarancyjnym ?.
 • #36
  Topolski Mirosław
  Moderator Elektrotechnika
  Ryszard49 napisał:
  Autor wyraźnie zaznaczył że pracuje na etacie i chciałby dodatkowo zajmować się naprawą elektronarzędzi.

  Kol. przeczyta dokładnie pierwszy post autora zanim zacznie pisać.