Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka powermat loncin 196cc - Kosiarka nie napelnia kosza

08 Maj 2019 19:41 639 8
  • Poziom 3  
    Witam!
    Mam problem a mianowicie posiadam kosiarkę powermat silnik loncin 196cc. Kosiarkę kopiłem chyba ze dwa lata temu i od zawsze był problem z napełnianiem kosza. Jak jest niska trawa to napełnia kosz do polowy i się zapycha a jak są jakieś wyższe odcinki trawy to odrazu się zapycha. Ktoś miał podobny problem z tą kosiarką albo wie jak to naprawić? Wydaje mi się że może to być wina kosza który na moje oko jest zbyt szczelny lub czy można jakoś podnieść obroty bo wydaje mi się że to też może mieć wpływ.
  • Poziom 30  
    Masz tzw. mulczowanie? Jeßli tak to nóż do wymiany na zwykły i po problemie.
  • Poziom 3  
    mulczowanie? to mielenie trawy czy jak bo zielony jestem w tych sprawach?
  • Poziom 32  
    Tak 'mielenie' trawy. to nazywamy mulczowaniem.
    Czy nóż na końcach jest pozaginany ?
  • Poziom 30  
    Sniezynka napisał:
    Sniezynka napisał:
    Tak 'mielenie' trawy. to nazywamy mulczowaniem.
    Do wrzucania do kosza nóż musi być " pozaginany ". Do mulczowania owe zagięcia są nacięte i ostre. Prosty nóż nie będzie w stanie wrzucić trawy do kosza. Po za tym , mulczowanie robi się bez kosza, żeby rozdrobniona trawa użyźniła trawnik.
  • Poziom 3  
    No to kosiarka ma funkcje mielenia ale z niej nie korzystam a ten nóż jest słabo zagięty więc możliwe, że to przez to zapycha się kosz, później podrzucę zdjęcie. kosiarka powermat loncin 196cc - Kosiarka nie napelnia kosza kosiarka powermat loncin 196cc - Kosiarka nie napelnia kosza
  • Poziom 32  
    Tak to jest nóż do mulczowania a nie do koszenia trawy do kosza
  • Poziom 30  
    Sniezynka napisał:
    Ten nóż jest do niczego . Kosiarka o takiej mocy powinna poradzić z mulczowaniem i z wrzuceniem do kosza. Męczyłem się chyba ze dwa lata w używanej kosiarce z nożem cechowanym jako Makita. Co chwila ostrzenie, itd, itp. Kupiłem nóż uniwersalny (z podkładkami - wstawkami centrującymi) Oregona . I po problemie . Kosi , mulczuje i wrzuca do kosza , a nawet ubija w koszu.
    https://www.mall.pl/akcesoria-kosiarki/oregon...MIu_TRh5mP4gIViNGyCh2PHQ4qEAQYAyABEgKYYPD_BwE Mniej więcej taki , tylko dużo taniej. kosiarka powermat loncin 196cc - Kosiarka nie napelnia kosza kosiarka powermat loncin 196cc - Kosiarka nie napelnia kosza Wstawiam zdjęcia niby "firmiennego" noża po paru latach koszenia . Kosiarka z silnikiem Brigssa , 48 cm koszenia...............................................................................................................................................................................................................................Może, Kolego Ty tylko "pyrkasz" na niskich obrotach ? :D
  • Poziom 3  
    anchilos napisał:
    Sniezynka napisał:
    Ten nóż jest do niczego . Kosiarka o takiej mocy powinna poradzić z mulczowaniem i z wrzuceniem do kosza. Męczyłem się chyba ze dwa lata w używanej kosiarce z nożem cechowanym jako Makita. Co chwila ostrzenie, itd, itp. Kupiłem nóż uniwersalny (z podkładkami - wstawkami centrującymi) Oregona . I po problemie . Kosi , mulczuje i wrzuca do kosza , a nawet ubija w koszu.
    https://www.mall.pl/akcesoria-kosiarki/oregon...MIu_TRh5mP4gIViNGyCh2PHQ4qEAQYAyABEgKYYPD_BwE Mniej więcej taki , tylko dużo taniej. kosiarka powermat loncin 196cc - Kosiarka nie napelnia kosza kosiarka powermat loncin 196cc - Kosiarka nie napelnia kosza Wstawiam zdjęcia niby "firmiennego" noża po paru latach koszenia . Kosiarka z silnikiem Brigssa , 48 cm koszenia...............................................................................................................................................................................................................................Może, Kolego Ty tylko "pyrkasz" na niskich obrotach ? :D

no tez nóż z twojego linku wyglądo duzo lepiej a co do obrotow to caly czas "gaz do dechy" :D a mimo wszytsko wydaje mi sie ze jakos niskie obroty ma ta kosiarka w porownaniu z innymi. Kupie drugi nóż i zobaczymy czy pomoze ;)